avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate crisvasi

Activitate crisvasi

Buna seara va deranjez cu o intrebare.Am fost angajat la o fabrică care la momentul ăla era în insolentă .În anul 2013 fabrică ne-a făcut card de salarii la o bancă. Acuma am primit o citatie toti angajatii că am fost dați în judecată de către administratorul financiar care era si la data cand s-au facut cardurile sa plătim suma care fabrică o datorează băncii precum nou suntem garanti
Buna seara as vrea sa va adresez o intrebare. La serviciu am fost pusi sa semănăm o decizie in care se includ art 52,alin (3) si art 53,alin (1) ,as vrea sa stiu care sunt dezavantajele mele si daca au dreptul să facă restructurări. Iar la salariu minim care ar fi suma net. Va multumesc.
Răspuns la discuția contributie platita partial
bine noi ne ducem dar daca el are relatii la itm sau la inspectorat nu am facut nimic nu ne ia nimeni in seama
Răspuns la discuția contributie platita partial
cu norma intreaga si lucram si 12 ore plus sambata 7 ore plus ca concediu de odihna nu avem si nici bani pe el si nu sant singura toate fetele suntem vreau sa stiu daca putem sal dam in judecata pe baza actelor de la casa de pensii sau trebuie sa mergem si pe la anaf (cu toate ca mafia aici e mare )
lucrez la o firma de 3 ani si de curand am aflat ca apar la cotizatie cu 2 pana la 12 zile pe luna. vreau sa stiu daca patronul poate plati din urma(deoarece mi-a spus ca nu poate plati el pentru ca plateste dobanda si imi da bani sa platesc eu).vreau sa stiu daca e legal, pentru ca mi-a spus ca trebuie sa semnez un act.
Discuție donatie
buna seara,asi dori sa stiu si eu ce trebuie sa fac pentru a dona o casa pe care o am si cat ma-r costa actele
sunt angajata la o firma de confectii care din trei in trei luni isi schimba numele iar pe noi ne angajeaza din nou din trei in trei luni pe firma noua. vreau sa stiu daca pe noi angajatii ne afecteaza cu ceva aceasta lucru la cartea de munca
buna ziua vreau sa stiu daca vanzatorul unui imobil poate sa schimbe contractele de la gaz apa sau lumina pe numele meu fara o copie a contractului de vanzare cumparare
Discuție Cumparare casa
buna ziua vreau sa cumpar o casa ,si vreau sa stiu daca se poate trece peste anticontract si sa semnam direct la notar actul de vanzare cumparare pe loc deoarece propietarii nu sant din localitate si ce acte primesc eu pe loc de la notar
buna ziua ,vreau sa cumpar o casa si vreau sa stiu ce acte trebuie sa prezinte vanzatorul la notar ,va multumesc