avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Activitate Carmen Curelea

Activitate Carmen Curelea

Răspuns la discuția calomie-lege doar in civil
da s-a inaintat proces dar pe legea civila
fapta continuua si in prezent
este vb de parintii mei-mama - care a inaintat proces de calomie unor consateni acum(maine au al 2 termen, primul s-a amanat)
Cum se judeca o fapta de calomie in prezent desi s-a petrecut anterior pe perioada 2003-si in anii urmatorii?
urgent!!!!!
Discuție Calomnia
Cum se face probatoriu intr-un proces de calomie in forma continuata ?
buna ! nu am mai intrat de mult pe forum din cauza celui mic. Sunt in CIC asa ca articolul ce prezinta modificarile a fost interesant, dar am o intrebare.Eu am intrat inCIC din somaj. Sun tde profesie jurist. Pot sa beneficiez de prevederile acestor modificari sau nu?
:) va MUltumesc!
:vishenka:
as dorii si eu Codul Deontologic al Consilierului Juridic din 24.07.2004 dar actualizat la data de azi. Multumesc!
cat de recunoscut din punct de vedere al prevederilor legale continute?
Daca s-ar putea URGENT!
MUltumesc!
Răspuns la discuția contestatie decizie concediere
Sa inteleg ca 2 soti sunt angajatii la aceeasi firma, nu?!
Se concedieaza cel cu venitul cel mai mic, atata timp cat este pe un post restructurabil. daca nu au respectat asta nu cred ca sunt prea multe conditii sa va fie anulata concedierea si safi- reincadrata.
Codul muncii si Contractul Colectiv de munca aplicabil in unitattea dvs.
respectiv art. 74 din Coul muncii!
Daca restructurarea nu este serioasa si nu are o cauza reala , aveti sanse de castig in instanta cu plata drepturilor salariale pe perioada cat ati fost lipsit de ele.
Daca se ajunge la asa ceva sa aveti grija la termenul de contestatile- 30 de zile de la comunicare la Tribunal.
Succes!
Răspuns la discuția Concediere abuziva
anunta cat mai curand angajatorul de faptul ca esti insarcinata.
Ai grija sa iti iei masuri de precautie - dovada - ca l-ai instiintat de situatia de fapt.
Sarcina usoara!
Răspuns la discuția ture de noapte
Dute la ITM