avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1052 soluții astăzi
Forum Activitate catalincraciuneac

Activitate catalincraciuneac

Răspuns la discuția amenda radar
mentionez PV este semnat la contravenient,fapt care eu nu l-am semnat si numele meu
este incoerent
Discuție amenda radar
Buna ziua , As dori sa stiu daca este legal cea ce va spun eu acuma; mergand pe DN cu auto personal cu o viteza relativa ,dintro curba a aparut din sens opus un MCV ,adica un echipaj de de POL .si mi-a facut semn sa opresc,am tras pe dreapta si am asteptat sa vina politistu la mine,mi-a cerut actele fara am spune motivu ,l-am intrebat si mi-a spus ca o sa vad in PV de constatare,a venit alt agent din masina cu pv si mia spus ca am depasit viteza legala si sa semnez , ne intelegand ce a scris in pv am refuzat semnarea lui ,fapt care mi-a aruncat actele pe bord si a plecat , M-am trezit dupa o saptamana cu PV prin posta acasa ,era semnat si cu un martor pus pe PV ,vi se pare legal cea ce au facut politisti si spunetim ce as putea face , MULTUMESC ANTICIPAT
Discuție drepturile mele
buna ziua , as dori sa-ma informeze si pe mine cineva daca se poate in legatura cu recomandarile primite prin posta.Recomandata se poate inmana ori carui persoane din famile fara acordul meu,sau poate sa semneze si so radice fara seria mea de C.I....Multumesc anticipat ..
Răspuns la discuția proces verbal de circulatie
in legatura cu ridicarea talonului credeti ca cei de la RAR si-ar mai cunoaste vina ? si in plus ag,constatator al pol in dovada de circulatie mi-a scris 15 zile dar data valabilitatie scrisa pe dovada depaseste 18 zile , e legal ? daca as depune in instata incompetenta politistului ca a gresit de 2 ori ,nu as avea castig de cauza ?
buna ziua , am fost oprit de un echipaj de circulatie si rep .RAR ,in urma controlului sa stabilit ca becurile nu corespund , mi-sa ridicat talonu si ma amendat pt fapta constatata , ma rog, INTREBAREA MEA ESTE -agentu de circulatie a facut o mica sau cum zic ei mare eroare , mi sa inmanat PV in original mie si si-a oprit copia lui , pot pe baza aceasta sa fac in instanta anularea PV sau sa cer viciu de procedura dupa cum am auzit , este mai bine sa ma prezint la sediul pol in care am luat amenda si sa le cer o copie conform cu originalul pentru a-mi sevi la contestatie sau la amenda se poate face ceva numai ca sa imi anulez amenda , VA rog sa ma sfatuiti cum, e mai bine , ....vreau sa spun ca amenda am luato din cauza unor incompetenti care mi-au efectuat RAR , eu de ce nu as putea sa beneficiez tot de greseala altuia ,MULTUMESC ANTICIPAT
buna ziua ,rog a ma informa si pe mine cineva daca pot sa contest o amenda rutiera si a imi recupera talonu , Ma oprit cei de la RAR pentru verificari la masina si au constatat vizual ca luminile de la autoturism sant prea albe si de intensitate mare ,tin sa mentionez ca cu aceliasi lumini am efectuat si RAR cand am inmatriculat masina ,poate sa hotarasca vizual un ag. al RAR daca sant sau nu luminile de intensitate mare fara a fi masurate cu un aparat special , pot sa fac contestatie asupra amenzi sau de ai ii face incompatibil pe colegii celor de la RAR ,trebuie sa platesc amenda si dupaia sa fac contestatie , VA ROG SA MA SFATUITI CUM E MAI BINE , precizez ca becurile mele sant albe si ca in lege nu scrie intensitatea luminii . MULTUMESC ANTICIPAT
motivatia nemultumiri este ;de la un abonament de 5 euro cu 1000 min in retea si 60 nat la prelungirea contractului mi-au zis ca imi dau 120 nat si 600 in retea cu 7,5 eur dar nu au specificat ca este pe o perioada de 3 luni , acuma normal ca nu sant nemultumit , crescand de la 5 eur la 7,5 euro si mai putine min in ambele retele ,precizez ca acuma imi dau 60min nat si 600 cu bani mai multi ,ce pot sa fac , multumesc anticipat
Buna ziua .
cum pot sa reziliez un contract cu o firma de telefonie mobila atata timp cat sunt inca sub perioada contractuala , ne mai fiind multumit de servicii.
Multumesc anticipat

[Editat - pe forum nu este permisa postarea numelor de persoane fizice sau juridice cu care aveti probleme, multumesc pentru intelegere]
Discuție taxa auto
buna tuturor si un AN NOU FERICIT , in legatura cu restituirea taxei auto ;am depus la Finante Publice cerearea de restituire taxa auto (25.11.2011) si mi-a venit cu raspunsul negativ ,tin sa mentionez ca masina a fost inmatriculata in 20.12 .2010. sant sanse de recuperare dupa aproape un an de la plata taxei ,daca da care ar fi urmatori pasi pentru recuperare , multumesc mult .
va rog sa imi spuneti daca mai beneficez de ajutoru de incalzire daca am 3 autoturisme sub 1600cm3 , multumesc mult