avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Poti iubi, romantic vorbind, doua persoane in acelasi ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Poti iubi, romantic vorbind, doua persoane in acelasi timp?

Am o pasiune pentru scris, si in ultima vreme, mi s-a conturat o ideea destul de buna, dupa parerea mea, dar care poate fi extrem de discutabila: poti iubi doua persoane in acelasi timp? m-ar interesa cateva pareri, iar dat fiind faptul ca tatal meu lauda constant acest forum pentru inteligenta si originalitatea utilizatorilor, mi-am zis sa-mi incerc norocul. sper ca am nimerit bine...
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 08:55, 4 Septembrie 2011
Aryavastu Praneshwar si Bhaskara Aryadipti s-au indragostit amandoi de frumoasa Sati Karishma.
Sati Karishma: Bhaghwan m-a pedepsit cu dragostea voastra. Te iubesc pe tine, Aryavastu cum iubeste pamantul uscat ploaia de vara, insa simt cum lacoma pasare a dragostei mi-a muscat inima si pentru Bhaskara iar dragostea aceasta care se petrece de doua ori odata e un blestem care-mi frange inima. Vad cata ura aveti tu si el in priviri si simt ce este in inima voastra si ma infior, caci sunteti doar niste bieti oameni, nu sunteti fiare infricosatoare, nu aveti colti cu care sa va muscati si nici ghiare infioratoare cu care sa va sfasiati piepturile calde, iar cand soptiti in scoicile urechilor mele soaptele voastre sunt soapte de dulce iubire. Oare de ce albastrul Krisna da cale unor asemenea intamplari?
De ce ?
Flavyta... despre a iubi doua persoane in acelasi timp... Da, est posibil, si nu doua ci o mie, un infint...de oameni in acelasi timp... depinde cum percepeti si cum cereti acasta iubire. Am incercat sa o abordez la modul inedit, la modul original, si, am avut multe greseli de ortografie, dar de atat:de ortografie... in alt mod nu... puteam iubi... trebuia sa avem un punct comun... ortografia, comunicarea. De ce te as iubi pe tine?! Cine esti? Cine sunt?
Intrebari la care daca mi-as raspunde,poate ca as pute raspunde misterului dualelor iubiri...
Ultima modificare: Duminică, 16 Mai 2010
ContSters98240, utilizator
u.b.i.k. a scris:

Aryavastu Praneshwar si Bhaskara Aryadipti s-au indragostit amandoi de frumoasa Sati Karishma.
Sati Karishma: Bhaghwan m-a pedepsit cu dragostea voastra. Te iubesc pe tine, Aryavastu cum iubeste pamantul uscat ploaia de vara, insa simt cum lacoma pasare a dragostei mi-a muscat inima si pentru Bhaskara iar dragostea aceasta care se petrece de doua ori odata e un blestem care-mi frange inima. Vad cata ura aveti tu si el in priviri si simt ce este in inima voastra si ma infior, caci sunteti doar niste bieti oameni, nu sunteti fiare infricosatoare, nu aveti colti cu care sa va muscati si nici ghiare infioratoare cu care sa va sfasiati piepturile calde, iar cand soptiti in scoicile urechilor mele soaptele voastre sunt soapte de dulce iubire. Oare de ce albastrul Krisna da cale unor asemenea intamplari?
De ce ?

Sati Karishma:
sau poate radiez...ca Soarele...si ma iubeste toata lumea ..nu numai doi..iar eu am pt toti ..o raza..bucurie..o speranta:hm:


PS habar n-am cum e cu calculatorul,,,,, si ma incaatanez sa ...trec la digital:D




sau am nevoie de certificat=D>...sau confirmati ca ..doi, se poate:(...sau fondul este unul singur;)
Ultima modificare: Duminică, 16 Mai 2010
ContSters141118, utilizator
Conceptia mea despre iubire suna cam asa: Iubirea adevarata traieste o viata chiar daca e negata, urata, ignorata, lovita de greutati. Ea este ETERNA... si daca intr-adevar e asa, si daca intr-adevar iubirea adevarata poate suferi toate acestea, si sa iasa la lumina dupa toate, de ce nu ar putea ea suferi si o alta iubire tot atat de mare, luptand langa ea la fel de puternic, pentru a trai? De ce presupunem ca iubirea poate suporta atatea rautati stand neclintita in fata lor, dar ne revoltam la ideea ca ar putea suporta o a doua iubire standu-i alaturi?
Ultima modificare: Duminică, 16 Mai 2010
Flavyta, utilizator
“le pas de deux”
Cred ca iesim destul de "sifonati" din acest "pas in doi"(vorbesc desigur la figurat)
incat sa ne mai putem permite sa pierdem si cele mai sfinte iubiri, acelea ale copiilor nostri !
Da! Priveste in jurul tau! Crezi ca "ceilalti" sunt fericiti ?! Iubirea a ars...nu s-a stins !
Restul e acceptare !

[ link extern ]
Ultima modificare: Luni, 17 Mai 2010
ContSters109653, utilizator

Alte discuții în legătură

Intrebari despre viata si iubire BX BX Cand o inima a fost inghetata de durere, calea catre distrugere mai poate fi evitata sau este ceva predestinat ? Vietile noastre urmeaza o cale foarte lunga si ... (vezi toată discuția)
Citate si poezii de dragoste ContSters74561 ContSters74561 • Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire... • Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi ... (vezi toată discuția)
Cine moare Sorin Farcas Sorin Farcas Moare câte puţin cine se transformă în sclavul obişnuinţei, urmând în fiecare zi aceleaşi ... (vezi toată discuția)