Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Motive recuzare judecator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Motive recuzare judecator

Buna ziua,
Care sunt motivele pentru care se poate solicita recuzarea unui judecator intr-un proces civil?
Cu stima
In data de 24 Mai a fost termenul de judecata - in sedinta publica am depus cerere de recuzare impotriva judecatorului. Dupa ce am depus cererea de recuzare judecatorul a dat termen pentru data de 18 Octombrie.
In data de 26 Mai s-a dat un termen pentru data de 27 Mai pentru Cererea de recuzare banuiesc, iar termenul dat de judecatorul recuzat ( cea de 18 Octombrie) a ramas .
E corect asa?

S-a dat solutie la termenul din 27 Mai : "Respinge cererea de abţinere formulată de judecător..x. Respinge cererea de recuzare formulată de pârâta-reclamantă .. ca fiind rămasă fără obiect.
Ce inseamna ? Cum se interpreteaza?
Va multumesc.

Cu stima
Nina1, utilizator