Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

am mai intrebat in forum dar nu am primit raspunsuri clare.Prietenul meu este inchis pentru furt calificat si a primit 29 de zile arest preventiv.Avocatul a facut cerere de eliberare sub control judiciar dar a fost respinsa si a mai facut una si cea de-a doua a fost respinsa.Si i-au mai dat 60 de zile in arest preventiv.Doar ca la el este o problema ca in urma cu cativa ani...prin 2007 a avut o vatamare corporala din culpa si i-au fost dati 2 ani cu suspendare.Si acuma as vrea sa stiu ce se poate face ca sa fie pus in stare de libertate.Si daca cautiunea este si asta o metoda si pentru acest delict cam la ce suma s-ar ridica ea?va multumesc anticipat
inainte a fost condamnat 2 ani cu suspendare,in stare de libertate..Acuma este judecat in 2 orase deoarece noi stam intr-o comuna care apartine de un oras care nu este asa de mare.Si in timisoara este si inchis si judecat.Mai au si in celalalt procese,dar fiind si judecatoria mica l-au trimis acolo,in timisoara si pe el si dosarul.Ca 24 de ore l-au retinut in orasul ala mic si pe urma l-au dus in arest in timisoara.