Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare nume societate si cim / documente personal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare nume societate si cim / documente personal incheiate

ce se intampla cu contractele de munca deja incheiate in cazul schimbarii numelui societatii si formei juridice? Si toate documentele, deciziile legate de personal (CCM, ROI, decizie organizare CSSM la nivel angajator etc) se refac cu noua denumire?
Legea este clara in acest sens ... fuzionarea intre doua societati nu constituie motiv de concediere ...
eu tot nu inteleg ce este de facut...cazul unui srl cu asociat unic, transferat altui asociat unic si schimbare denumire firma, salariatii preluati in totalitate,ce tb facut concret?
-se face act aditional
-cum se face aceasta schimbare in revisal?
Cum a fost transferat altui asociat unic? .. s-a facut act de cesiune a partilor sociale sau s-a facut transferul intregii intreprinderi?
s-a facut contract de cesiune de parti sociale.
Etapele au fost:
-schimbare denumire firma
-atragere in societate asociat unic nou
-retragere din societate asociat unic vechea firma
-cesionare parti sociale catre noul asociat
-revocare vechi administrator (asociat unic0
In acest sens, este aceeasi societate cu alta denumire si alta conducere ...se face in REVISAL doar modificarea de denumire a societatii si a reprezentantului legal ..