Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal nou - sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal nou - sporuri

Buna ziua,
O intrebare referitor la sporurile care trebuiesc introduse in Revisal 5.0.6. .
societatea noastra acorda :
- spor de fidelitate, procent in functie de vechimea de la data incadrarii in societate;
- spor de conditii de munca pentru anumite activitati si care se acorda in cote procentuale din salariul tarifar al lunii respective la timpul efectiv lucrat; el se acorda, cum am mentionat, ptr anumite activitati si este cu caracter nepermanent;
- spor ptr munca de noapte - care se acorda salariatilor care presteza activitatea de paza.
Lamuriti-ma, asadar ce trebuie sa introduc la sectiunea Angajator - sporuri .
Multumesc, Ana
In ce lege se precizeaza ca se trec si sporurile cu caracter ocazional?
Art. 3 din Hg nr.500/2011:
(2) Registrul se completează în ordinea angajării şi cuprinde următoarele elemente:
......
g) salariul de bază lunar brut şi sporurile, astfel cum sunt prevăzute în contractul individual de muncă;
....