avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... ADMITERE BAROU 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

ADMITERE BAROU 2012

Inițiez un nou subiect în legătură cu viitorul concurs de admitere în barou, deși cel din 2011 nici nu s-a terminat. Însă, dat fiind faptul că intenționez să am in vedere participarea și la concursul din 2012, nutresc speranța că ne vom aduna o mână de utilizatori pentru a dezbate toate problemele cu care ne confruntăm în tratarea materiei pentru examen, și, cu siguranță nu vor fi puține. Multă baftă celor ce susțin mâine următoarea probă, iar celorlalți ”sus, pe cai!” că avem multă treabă!

ar fi bine. in 2011 de ce nu s-a dat in februarie? au rezolvat lucrarile prea tarziu? ce ii impiedica sa faca la fel si anul asta?




Cum sa se fi dat in februarie 2011 daca abia atunci au afisat rezultatele la BB? :))
Si cine stie cum va fi si anul acesta. Nu prea se grabesc.

Misha,multumim!

[ link extern ]

:coffee:
luiza2008 a scris:


ar fi bine. in 2011 de ce nu s-a dat in februarie? au rezolvat lucrarile prea tarziu? ce ii impiedica sa faca la fel si anul asta?




Cum sa se fi dat in februarie 2011 daca abia atunci au afisat rezultatele la BB? :))
Si cine stie cum va fi si anul acesta. Nu prea se grabesc.

Misha,multumim!

[ link extern ]

:coffee:



Suuuuper!!! Ne descurcăm noi până la urmă!;) Totul ține de voință!!!
Buna seara. Am tot auzit zvonuri "neoficiale" ca s-ar da in FEBRUARIE-MARTIE 2012 datorita faptului ca au fost foarte multi respinsi, mai pe scurt o generatie sacrificata. Eu anu acesta din pacate am picat proba eliminatorie grila, facand parte din "BAROU DOLJ". Ma alatur si eu initiativei voastre de a dezbate orice problema si orice informatie care ne poate ajuta la promovarea examenului viitor. Dar intrebarea mea ar fi: daca se da de ex in FEBRUARIE - MARTIE 2012 dupa care coduri o sa dam tot dupa cele vechi???
Cum mai merge invatatul? Eu am inceput sa urmaresc conferintele de la INM pe NCC. Sunt interesante si vi le recomand pt a va usura munca in descoperirea diferentelor dintre coduri. SPOR! ;)
Ice Hellene a scris:

Cum mai merge invatatul? Eu am inceput sa urmaresc conferintele de la INM pe NCC. Sunt interesante si vi le recomand pt a va usura munca in descoperirea diferentelor dintre coduri. SPOR! ;)


unde se gasesc inregistrate??
multumesc

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2013 ContSters262049 ContSters262049 Deoarece topicul pentru Admitere inm 2013, deschis de un coleg de forum , nu poate fi decat citit, nepermitand adaugiri -o problema tehnica, banuiesc- voi ... (vezi toată discuția)