avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... SRL VS SRL-D
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

SRL VS SRL-D

Va salut...

Anul trecut am deshis un SRL unde sunt unic actionar, acum, am inceput sa ma documentez pe [ link extern ] ?

Practic ce ar trebui sa fac ... o cesiune a SRL-ului si sa deschid un SRL-D nou ?
Varsta 22 ani !
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: GabrielPt , utilizator 18:06, 24 Aprilie 2012
De pe site AIPPIMM trag concluzia urmatoare :

Nu ma incadrez deoarece am deja un SRL ...
Slim2012 a scris:

De pe site AIPPIMM trag concluzia urmatoare :

Nu ma incadrez deoarece am deja un SRL ...


Fara discutie. Observati-va ce va spus danacj.
Va rog sa cititi cu atentie:
nu puteti sa mai deschideti SRL-D, indiferent ce faceti cu cea actuala!

Doleantele dvs trebuie sa se incadreze in anumite conditii pe care le gasiti la adresa indicata mai sus.
Cititi cu mare atentie.
Deci, singura solutie de finantare ar fi programele nationale, cum ar fi programul START
Programul start este un program mai complex si este foarte util.Cititi procedura programului.
Care este exact codurile caen ale firmei?Sau codul pentru care doriti finantare?

Alte discuții în legătură

Fonduri europene -service auto jonny_6 jonny_6 As putea sa obtin fonduri europene pt infiintarea unui service auto pe firma noua in mediu urban , si daca da cat % trebuie sa fie aportul investitorului?Va ... (vezi toată discuția)
Despre fonduri nerambursabile. APN APN Buna ziua,am o spalatorie auto si vulcanizare caen 4520,pot beneficia de fonduri nerambursabile,pentru investitii?;si daca da, cui ma pot adresa?Multumesc. (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile, infiintare spalatorie auto OctavianTrutu OctavianTrutu Buna ziua, Doresc sa infiintez o spalatorie Auto, intr-un oras, resedinta de judet. Planul este 50 % Fonduri nerambursabile, 50 % credit - SRL-D, spatiu in ... (vezi toată discuția)