Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... INFIDELITATE- divort cu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

INFIDELITATE- divort cu minor

daca sotul meu ma inseala,si si-a dus copilul la amanta ,....pot avea castig de cauza asupra tutelei minorului?spre ex daca as duce copilul la psholog si mi-ar da o adeverinta sau ceva la mana ....problema este ca aceasta zisa ''amanta'' imi invata copilul ca are 2 mame si o invata sa ii spuna ''mama''....sau ce avantaje as putea avea asupra acestui fapt
Eu as zice ca va obtine custodie comuna.
Si nu cred c gresesc...
Am precizie de 99,9 la suta...
cryssm a scris:

custodia comuna al copilului nu se va putea deoarece nu avem o locuinta apropiata incat sa avem grija de copil atat eu cat si el!clar copilul va trb sa locuiasca alaturi de unul din noi...app de bani...ce sa cheltuiasca omul daca el nu are un job:D

In cazul acesta nu cred ca vei avea vreo problema in castigarea tutelei. Faptul ca nu are job va fi esential. Intotdeauna vor conta interesele copilului nu motivele divortului.
Da,stiu ca voi avea castig de cauza dar tare imi este teama sa nu faca vreo ''smecherie'' incat sa faca rost de un contract de mu:((nca sa demonstreze ca are un job.sau poate gresesc...????:D
ce asteptari am in privinta custodiei comune?care este procedura....unde va locui copilul,unde va merge la gradinita....clar noi nu ne vom intelege,niciodata nu voi fi de acord sa stea copilul la el,avand in vedere ca este si fetita..eu stiu ce are cand se imbolnaveste,sau ce nevoi are,nu elX-(
gi-jane2, moderator
cryssm a scris:

ce asteptari am in privinta custodiei comune?care este procedura....unde va locui copilul,unde va merge la gradinita....clar noi nu ne vom intelege,niciodata nu voi fi de acord sa stea copilul la el,avand in vedere ca este si fetita..eu stiu ce are cand se imbolnaveste,sau ce nevoi are,nu elX-(

[ link extern ]
multumesc frumos,mi-a fost de mare ajutor:)