avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Viol asupra unui barbat
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Viol asupra unui barbat

Ati auzit de poveste cu tentativa de viol asupra taximetristului?
Ce parere aveti?

Am inteles ca persoana de sex feminin care este presupusa autoare a tentativei de viol asupra persoanei de sex masculin a fost internata la psihiatrie.

La acest link aveti cateva detalii:

[ link extern ]

Sa fie oare o violatoare in serie?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:57, 31 August 2012
Din cate am inteles astazi de la TV, INML sustine ca femeia a avut discernamant desi cam era in stare de ebrietate.
Cred ca daca era beata nu prea avea discernamant...dar...INML...ARE PUTEREA DE A DECIDE...
Depinde si cat de beata era...

Parchetul are parerea ca a fost vorba de o betie voluntara si ar cam fi vinovata...
Daca a baut pur si simplu respectiva...nu in scopul de a viola un taximetrist...si se afla in stare de ebrietate nu prea ar fi avut discernamant, as opina eu...
Dar...eu nu sunt IML care e stat in stat...

De aceea cred ca si astept expert parte desi ei zic ca nu se poate intr-un caz de omor...si clientul este liber...evident...

Tanarul am vazut ca a sustinut la TV ca nu e convins ca s-a consumat actul sexual...
Deci...a inceput sa fie confuz...desi parea ca actul sexual s-a consumat...
Cred ca este un caz greu si se va rezolva ca nu vor fi probe...
Poate ca va primi si el niste bani...cine stie...
Daca a fost violat ar putea fi corect.
Daca nu a fost violat nu va primi bani...

Mai am un pic si incep sa pun intrebari precum Dan Diaconescu si sa votati la SMS...::yes:
:rolleyes:
Ultima modificare: Joi, 30 August 2012
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Imi cer scuze ca ma amestec, am urmarit acest topic pt ca m-a amuzat cazul taximetristului.
In curand vom avea si un film pe aceasta tema, deja a fost filmata "reconstituirea" violului, cu ajutorul celor de la Cancan, iar taximetristul ca sa se dezbrace(de parca la reconstituire se dezbraca careva), sigur a luat ceva bani, care se pare ca au fost munciti de acesta, zelul cu care a demonstrat cum a fost violat.

Sincer, parerea mea, cred ca ea la cat era de "ametita", nu avea cum sa il violeze, probabil ca nu sau inteles prea bine la "pat", consecinta fiind rana taximetristului, iar circul care a urmat nu isi avea rostul.
Probabil, ca tot Dan Diaconescu va elucida misterul"violului". :D
Da, nu ar fi tottal exclusa nici varianta ca nu s-au inteles bine la pat si din acest motiv i-a dat cu cutitul in cap.
Daca este o femeie pasionala se putea enerva...

Dar...ramane intrebarea...
Atunci cand politia a venit la usa, ea era cu cutitul in mana si cam se suparase pe politie ca a intrerupt ceva...
Ca a intrerupt sau ca se consumase urmeaza sa stabileasca organul de ancheta sau/si...Dan Diaconescu...:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Liberté, égalité, fraternité ? Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici De ce oare o femeie, să o numim Dulcineea, care afirmă că în, să zicem, 10 ani a făcut sex cu 50 de bărbaţi este, în cel mai bun caz, dispreţuită ... (vezi toată discuția)
Violul - generalitati Cezar9 Cezar9 As dori sa deschis si eu un topic pe acest FORUM. Mai ales ca exista tendinta si in Romania de-a fi acuzat pe nedrept de un viol doar cu scopul de-a fi ... (vezi toată discuția)
A tuns o femeie fara voia acesteia leus leus Am o cumnata care gasind pe sotul ei in masina lor, cu o femeie de moravuri usoare ,nu a batut-o nu i-a facut absolut nimic dar avand parul lung a tuns-o ... (vezi toată discuția)