Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul fara plata

in cazul in care un angajat se afla in cfp pe o anumita perioada, aceasta perioada trebuie operata in revisal?
si acum ce as putea sa mai fac...pot sa fac decizia, pe care sa o pastrez la dosarul angajatului, dar sa nu o operez in revisal?
Nu emiteti decizie de suspendare .. pe cererea lor scrieti de acord , fara suspendarea c.i.m.
Daca faceti acum decizia si o transmiteti in Revisal, sunteti pasibila de amenda in cazul unui eventual control de la ITM...
Parerea mea este sa o lasati asa...
De ce tot se insista pe acea decizie ... unde este prevazuta obligativitatea emiterii acesteia, daca nu se suspenda c.i.m.?
@freeelis

Cine a spus ca este obligatorie emiterea deciziei?