Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum se calculeaza indemnizatia de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum se calculeaza indemnizatia de crestere copil

Buna ziua,
Am inteles ca s-a marit indemnizatia de crestere copil si as vrea sa stiu exact ce inseamna.
La un salariu brut de 1340 si net de 973 lei care este cea mai buna optiune de a alege perioada de crestere copil (1 an sau 2 ani sau 85% din salariu). Imi puteti face, va rog, calculul pentru aceste perioade.
Astept raspunsul dvs.
Va multumesc
oky am inteles .. cu asta mai mare mai mic .. daca imi iau pe 2 ani de zile dupa calculele mele ... voi lua 1020 lei pe luna .. intrebarea mea ? este oky ? adica ii voi primi pe 2 ani de zile ... :)
Indemnizatia calculata este indemnizatia lunara pe care o veti primi in fiecare luna din CCC.