avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce mai pot face dacã am exercitat recursul în ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce mai pot face dacã am exercitat recursul în termenul menþionat eronat în hotãrâre?

in hotare se mentiona 15 zile pt. promovare recurs, de la comunicarea hotararii.
Recursul a fost depus in interiorul celor 15 zile.

Dar, daca in litigii de munca ( pt. recuperare pagube ) termenul prevazut de lege este de 10 zile, iar recursul a fost respins ca tardiv,
ce se mai poate face ? Ca doar este greseala instantei ca a trecut in hotarare cele 15 zile pt. recurs ?

Se poate face Contestatie in anulare ?
Se poate face o Cerere de repunere in termen ?
Va multumesc enorm la toate persoanele care mi-au raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

"ce mai pot face dacã am exercitat recursul în termenul menþionat eronat în hotãrâre?" nr. 2 oanaportar oanaportar in baza carei legi se poate judeca un proces in care este vorba despre angajarea raspunderii patrimoniala a unui salariat ? Un asemenea proces face parte ... (vezi toată discuția)
Contestatie decizie concediere, rejudecare ctynn ctynn Care sunt motivele rejudecarii in cazul litigiilor de munca? (vezi toată discuția)
revizuire respinsa, care sunt motivele de recurs flory1 flory1 buna seara, litigiu de munca. cererea de revizuire a fost respinsa. calea de atac inteleg ca este recursul, puteti sa imi spuneti daca recursul il da tot ... (vezi toată discuția)