Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sentinta schimbata in Italia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sentinta schimbata in Italia

Am sentinta din Romania de divort,definitiva si irevocabila.Conform acesteia,am 100% inredintat baiatul minor.Fosta sotie,reuseste in Italia sa modifice sentinta,in sensul ca i-au dat casa(eu a trebuit sa plec),si copilul sta cu ea acum.Eu m-am ales cu orele de vizita.E posibil asa ceva? Fara,motiv,doar ceea ce hotaraste un judecator italian,peste unul roman?
si cred ca are dreptate,un coleg de servici,care mi-a spus:vor face tot ca tu sa stai "stanby",si te duc asa pina cind copilul poate alege.deci ani.
si ceea ce va fi frumos,cum ca am si un proces penal,de maltratament in familei,plin de minciuni,o vor scoate "curata" si de acolo,chiar daca calomnia e MARE.Si asa reuseste sa intoarca roata,ieri eu stateam in casa mea cu copilul,acum va sta ea cu el...fain
0vidiuS, utilizator