Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dorinta copilului de a sta la celalalt parinte
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dorinta copilului de a sta la celalalt parinte

Buna ziua! dupa ce am divortat de fostul sot , fetita mi-a fost incredintata mie, tatal ei vizitand-o si luand-o periodic la el , deci pot spune ca nu au fost probleme in ceea ce priveste colaborarea noastra si cresterea fetitei.....de la un timp, fostul sot ii induce fetitei ideea de a sta definitiv cu el , o atrage cu tot felul de cadouri , ii face pe plac in legatura cu ceea ce ea isi doreste...o influenteaza negativ in ceea ce priveste persoana mea , iar fetita mea si-a manifestat dorinta de a sta la el.Mentionez ca fetita are 9 ani jumate , tatal ei nu s-a implicat niciodata in vreo problema de scoala sau lectii , nu a fost la nici o sedinta , nu a pastrat nici o legatura cu profesorii. Exista posibilitatea de a-mi lua copilul? Ce trebuie sa fac sa imi pastrez copilul?
Stimata doamna ama83 cred ca pana acum ati auzit o gramada de recomandari. Undeva pe parcurs s-a pierdut esenta mesajului dumneavoastra. Chiar unii avocati si-au schimbat pe parcurs optica si abordarea. Recomandarea mea ar fi sa consultati un avocat cu experienta in probleme similare...nu e foarte scump si veti putea primi poate cele mai bune sfaturi ! Cautati avocati cu aplicare catre problema dumneavoastra si nu orice avocat (avocatii de regula sunt specialisti in anumite domeni si au cunostinte despre altele)...este ultima recomandare pe care pot sa v-o fac !
icealinutza, utilizator