Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului

Buna ziua!Am o intrebare in legatura cu fisa postului,In caz de contestatie firma este obligata sa prezinte fisa postului pentru rezolvarea acesteia?Multumesc!
Chiar daca nu s-a solutionat contestatia?
Nu ati spus ca ati primit raspuns ?
Si inca ceva.Persoanele desemnatae in comisia de comcurs si cea de contestatie nu au pregatirea necesara conform :ART. 9
Persoanele desemnate în comisiile de concurs sau de soluţionare a contestaţiilor trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiţii: b) să deţină o funcţie cel puţin egală sau echivalentă cu funcţia contractuală vacantă pentru ocuparea căreia se organizează concursul;
Ati depus o sesizare , conform art.37 alin.1 din Regulament , pentru aceste nereguli?
Am sunat sa intreb de raspuns ,mi s-a spus ca exista un proces verbal in care se specifica ca , conditiile se stabilesc conform fisei postului.Ok.Insa nu exista fisa postului pentru studii superioare.Se considera raspuns la contestatie?

Exact asta vreau sa aflu.Daca in urma unei asfel de sesizari se poate suspenda examenul.
Cornel Vasile, Consilier juridic