Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Accident de munca
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Accident de munca

Am cazut pe gheata si am fractura de trohiter,mentionez ca transportul era asigurat de firma unde lucrez cu voucher,am coborat din taxiu in fata blocului unde stau,si am alunecat pe gheata.Este acesta un accident de traseu?cei de la firma au zis ca nu este un accident de munca!
Va rog sa-mi acordati cateva informatii si unde sa ma adresez.
Desigur ca am prezentat acest card,dar au cerut si adeverinta de aceea sunt putin confuz.
La urgente ati primit ajutor medical de urgenta. Ati fost trimis la medicul de familie pentru a va da trimitere la medicul specialist ortoped si pentru a va elibera certificat medical.
Probabil medicul ortoped nu era informat despre utilizarea cardului de sanatate si a solicita si adeverinta de la angajator.