Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Reducere program gravide
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Reducere program gravide

Buna ziua.insarcinata in 16 sapt.am prezentat angajatorului adv de la ginecolog si medic familie in care e specificat risc dr sarcina pt reducere program.cu 1/4..mi s a intocmit un raport de catre medixina muncii in care e mentionat ca recomandare program munca normal si nu recomnada nici co de risc maternal .Fara o evaluare fizica decat sciptica cum pot anticipa ei ca nu pot lua concediu risc maternal? Tot ei mentioneaza in raport ca daca nu am.o patologie de sarcina nu considera ca e nev de program scurt ci program normal.cu pauze....Tot in raport mentioneaza insa sa tin cont de recomandarile.medicului specialist.pai el a recomandat
program.scurt , sarcina cu risc? Si medicina muncii recomnadabprograk normal...cine isi asuma riscul ?
E obligatotiu de detaliat pe adv medicala de ce se considera sarcina cu risc ? Raportul de gravida e onligatoriu de semnat daca nu sunt de acord cu cele impuse ? ...multumesc
Multumesc frumos, Toate cele bune,