Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartitoarele de căldură sunt obligatorii, sau nu? ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartitoarele de căldură sunt obligatorii, sau nu? La noi în bloc nu se vrea montarea lor

Din cate am citit repartitoarele de caldura au devenit obligatorii din 2017. La noi in bloc nu se vrea montarea lor. Se poate face ceva pentru a putea fi montate individual? Cat de clara/neclara e legea in acest context? Eu am vrut sa am repartitoare in bloc de mai mult timp deoarece nu suport caldura ridicata din apartament in timpul iernii.
Manuela Rășină, administrator
Acest calcul de distribuire a căldurii pe repartitoarelor este in folosul firmelor care nu fac altceva decât sa căpușeze Asociațiile . La un serviciu pe Asociația pe care și ptil plătește prin administrator . E ca și cum ai plăti factura la curent iar pentru asta mai trebuie și in plus pt. citire, cea ce nu se întâmplă să plătim două servicii .