Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare categorie de folosinta teren intravilan ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare categorie de folosinta teren intravilan pasune in curti contructii

Buna seara. Detin un teren intravilan care are trecut in cartea funciara la categoria de folosinta ; pasune. As dori sa schimb categoria de folosinta in curti constructi. De ce acte am nevoie in acest demers si unde trebuie depuse acestea?
Buna ziua! Ati cumparat terenul din Zarnesti, au fost probleme la obtinere autorizatie de constructie, si eu am gasit tot asa intravilan cu destinatie faneata cu PUG, deja dezmembrat si cu o constructie pe una din parcele?
Multumesc!