Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt

am mai scris ca am comis un furt de 26 lei din supermarket.si akm mi-a venit citatie..sa ma prezint la tribunal..ce se va intampla?spuneti`mi va rog.imi face cazier?
Si pentru o guma de mestecat s-a chemat politia in Carfour si s-a facut dosar penal, dar era la prima abatere:))
Asta am auzit-o de la politisti.Nu a fost clientul meu.
Faptuitorul a platit amenda administrativa vreo 600 lei acum cativa ani.

In caz de furt de bauturi alcolice, in stare de recidiva ii aresteaza preventiv.Stiam dinainte rezultatul si nu m-am bagat.Au fost alti colegi avocati cu relatii care n-au crezut si au aflat apoi.;)
am fost la politie..in data care mia venit citatia. si am dat iar declaratie cu privire la ce sa intamplat.poltistul mia spus ca imi va veni o amdenda.nu stiti cam despre ce suma e vorba..in functie de fapta mea?