Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Injuraturi prin telefon , autor necunoscut
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Injuraturi prin telefon , autor necunoscut

Daca primesc 2-3 injuraturi pe telefonul mobil gen f...m....matii, cand ma duc la politie sa sesizez,
scriu injuraturile mot-a mot sau scriu doar ca mi s-au adus injurii sau scriu ca mi s-au adresat expresii pornografice la adresa mamei? Deci scriu injuraturile mot a mot sau nu ? Multumesc. As vrea sa trimit de pe mail politiei ca sa scap mai repede de poveste.....( oricum este o detaliere a sesizarii pe care am facut-o mai inainte, dar am uitat sa scriu fix ce era mai important ca m-a injurat de 2-3 ori ...) ce greu e uneori sa scrii o petitie....uff
ContSters83715, utilizator
legea mai sus mentionata nu a fost abrogata. Tatal dvs este maartor dar este si parte vatamata si d/lui,se accepta declaratia sa numai ca se considera ca este subiectiva. Cere listingul de la oange si vei afla cine a sunat.
voi afla cu siguranta numarul de unde s-a sunat

insa ar fi putut fi oricine in locul proprietarului ( merita sa aflu si cine e proprietarul, oricum, 99% a fost proprietarul, daca nu e cartela preplatita)

sigur nu risc un denunt calomnios? deoarece nu exista (proba) inregistrarea telefonica, iar martorul este subiectiv? sigur sa nu o retrag?
ContSters83715, utilizator
Dar daca m'a injurat prin mesaje si am salvat mesajele ca sa pot dovedi?
arat mesajele