avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

in partajul cu fostul meu sot mi s-a atribuit apartamentul cu dreptul de sulta in termen de 6 luni, eu nu am acesti bani, pot face credit ipotecar? ...cum?...fara ca el sa semneze...nu se poate comunica cu el..
Cel mai recent răspuns: kyky_micky , utilizator 16:20, 27 Ianuarie 2010
...atata timp cat nu se poate discuta in conditii omenesti cu fostul sot...nu aveam ce face...e o fire mai dificila din pacate :(...si ceva cam apucatoare
ok, dar daca instanta stabilea doar contributia la dobandirea acelui bun imobil.
cu ce va incurca?
oricum fara dvs nu ar fi putut instraina acel imobil.
puteati partaja eventual bunurile mobile...
Pentru contributia la dobandirea bunului mobil se mai platesc cei 3 % ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata sulta loanabelciu loanabelciu Buna ziua, In cat timp instanta obliga platirea unei sulte pentru un imobil ? Multumesc. (vezi toată discuția)
Modalitati de plata sulta loanabelciu loanabelciu Buna ziua, V-as ruga sa-mi spuneti ce modalitati de plata sunt acceptate in instanta pentru plata sultei (mai bine zis avem un apartament cu 3 camere ce ... (vezi toată discuția)
Consultanta partaj-sulta Cimpanu Adriana Cimpanu Adriana In urma unui proces de partaj cu sentinta definitiva a-m obtinut eu 70% cota parte din imobil iar fostul sot 30%.Valoarea imobilului in anul 2008 a fost ... (vezi toată discuția)