Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

in partajul cu fostul meu sot mi s-a atribuit apartamentul cu dreptul de sulta in termen de 6 luni, eu nu am acesti bani, pot face credit ipotecar? ...cum?...fara ca el sa semneze...nu se poate comunica cu el..
...atata timp cat nu se poate discuta in conditii omenesti cu fostul sot...nu aveam ce face...e o fire mai dificila din pacate :(...si ceva cam apucatoare
ok, dar daca instanta stabilea doar contributia la dobandirea acelui bun imobil.
cu ce va incurca?
oricum fara dvs nu ar fi putut instraina acel imobil.
puteati partaja eventual bunurile mobile...
Pentru contributia la dobandirea bunului mobil se mai platesc cei 3 % ?