avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate cerica2007

Activitate cerica2007

Adm.special al unie firme in insolventa, garanteaza cu bunurile personale daca dintr-un motiv sau altul nu poate achita toate datoriile?Daca da, unde este stipulat?
Sunt adm.special al unei firme in insolventa.Am primit o citatie la domiciliul personal sa merg in instanta, ca reprezentant, in dosarul firmei in insolventa.Pot sa imi pun un avocat sa ma reprezinte?Daca pot avea avocat, mai este nevoie sa merg si eu?
Am un imobil, o casa, care este pe firma.Sunt interesata sa ii fac unei persoane viza de flotant la respectiva adresa.Se poate daca imobilul este pe firma?Si daca da, ce acte trebuiesc?Sau viza de flotant se poate obtine numai daca imobilul este pe peroana fizica?Multumesc.
O societate care a fost in suspendare si si-a reluat activitatea in 01.03.2011, si care are un angajat din data de 01.06.2011, mai poate fi trecuta ca microintreprindere? multumesc
Buna ziua.In acest moment am un contract de munca pe perioada nedeterminata, la program normal de 8 ore/zi.Ma intereseaza sa mai lucrez la inca o societate, dar nu stiu daca mai pot avea CIM, care sa fie programul de lucru etc.Pot sa am inca un contract de munca?Daca da, in ce conditii?Multumesc
Cat este amenda pt ca nu m-am inregistrat in registrul operatorilor intracomunitari si am facut achizitii intracomunitare?
Multumesc
Discuție DECLARATII ONG
Pe anul 2010 care era data limita pt depunerea declaratiilor pt un ONG?Si ce declaratii trebuiau depuse?Mentionez ca ONG-ul a avut activitate, dar nu a avut angajati.Multumesc
Răspuns la discuția CE DECLARATII SE FAC PT ONG-URI?
Salariati nu au fost, dar activitati da, am avut sponsorizari si diverse alte activ.Multumesc
Buna ziua, suntem un ONG infiintat anul trecut.Vroiam sa stim ce declaratii trebuiesc facute si cand?Pana acum, am avut activitate dar nu am depus nici o declaratie, nimic.Multumesc
Răspuns la discuția DECLARATII SALARII
deci, sa inteleg, singura declaratie a salariilor este 112?=D> nu mai alergam ca besmeticii?si in loc sa mai mergem cu contractele la ITM, transmitem prin Revisal totul?SUPEEER.:D