avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate kajan.barna

Activitate kajan.barna

cel mai inteligent sa lucrez tu ca patron asa fac si eu eventul cu cineva din familie am fost furat si eu cu foarte multi bani dar nu poti sa faci nimic...ramai cu pagubaX-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(
Discuție insolventa
cew inseamna insolventa:stunned::stunned::stunned::stunned:
daca firma este suspendata pe 3 ani poate sa faca tranzactii comerciala adica poate sa vanda din stoc cu factura la alta firma....#-o#-o#-o#-o
depinde cat de veche e facturaX-(X-(X-(X-(pana ajungi sa recuperezi nu mai gasest firma sau gasest sub alta denumire=D>=D>=D>=D>=D>=D>trebuie sa te uiti la cine dai marfa fara fila cec saun fara bilet la ordin altfel numai banii jos mai bine sa ramana marfa pe raft incat sa intrii in faliment....mare grija:P:P:P:P:P
Răspuns la discuția Sã redescoperim - România
sunt foarte frumoase,sa-ma ajute cineva cum pot sa trimit de la youtube ideo la acest forum....multumesc.si eu as vrea sa trimit ceva frumos=D>=D>=D>=D>
Răspuns la discuția infiintare firma
daca vrei sa ai si angajati sfatul meu e un SRL,...=D>=D>=D> sa ai bafta in afacere
Discuție impozit minim
nu stu daca este adevarat .....am scapat de impozitul minim?=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>
Răspuns la discuția imp.forfetar ,,,,,,,
una spune si alta face ,de fap habar nu au cum sa faca dupa mine ramane si impozitul minim si impozitul forfetar ca astia nu au bani......dar nici nu mai avem asa ca cel putin eu nu platesc ca nu am de unde....X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(X-(
Răspuns la discuția Protocol 2%
ok.....dar se scade si din impozitul minim a lui Pogea....ar fi ok:P:P:P:P:P:P
Răspuns la discuția doresc sa devin comerciant
trebuie sa ai o firma ,ce finantare vrei ...de la cine...marfa poti sa aduci cat vrei bani sa ai ,cu vanzarea marfurilor e mai complicat trebuie sa ai piata de desfacere nu e asa de usor cum ai gandit tu...=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>