avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate adrian ioan

Activitate adrian ioan

Buna ziua,sora mea a divortat in anul 2000 păstrându-și numele de casatorie deoarece avea la acea data un copil minor.Acum vrea să-și schimbe numele avut înainte de casatorie,si la intocmirea dosarului de schimbare de nume i se cere acordul fostului sot.Nu a mai pastrat legatura cu fostul sot de 22 de ani.Care este solutia in cazul de față sau ce poate face ptr. întocmirea dosarului de shimbare de nume.Multumesc.
Buna ziua ,pot sa lucrez in cadrul unui srl pe postul de sofer taxi fara contract de munca,mentionez ca sant administratorul srl-ului.
Am 20ani si 9luni la grupa.2 si conditii deosebite,cu cat se reduce varsta standard de pensionare.
Discuție Grupa de munca
Cum se cumulează anii lucrați în condiții deosebite?exemplu,1 an,10luni si 21 de zile cu 18ani,9 lunisi 16 zile.cati ani de grupa o sa am in total
Daca am lucrat 20 de ani in conditii deosebite cati ani de grupa de muncă sant in plus începând de astăzi?
Aplicatiile taxi ptr.preluarea comenzilor mai pot fi folosite in timpul mersului?
un vecin nu vrea sa participe la reparațiile de la bloc (schimbat acoperis bloc ,alte reparatii) .care ar fi solutia .cum putem recupera banii din cota parte indiviza din proprietatea comună.
reparația unui pod la bloc se face în mod egal sau doar cei ce locuiesc la ultimul etaj?
Discuție grupe de munca
am lucrat in mapn militar angajat pe baza de contract pe functie de sofer si electromecanic ce grupa de munca o sa am!?
Răspuns la discuția Salarizare firme de paza
da, am primit la angajare in 2013 cand era 800 leisi de atunci nu sa modificat deloc salariul.