avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Activitate Tiberius_cc

Activitate Tiberius_cc

Răspuns la discuția concubinaj
In noul cod civil, concubinajul nu este reglementat, numai logodna, care se poate dovedi prin orice mijloc de proba si care va ofera dreptul sa va adresati instantei pentru daune morale, in caz ca partenerul a rupt logodna in mod abuziv.
Răspuns la discuția Amprente Excludere
Amprentele au fost luate pentru a fi comparate cu cele de pe masina, asta nu inseamna ca vor exista in baza de date..
Răspuns la discuția furt calificat
Minorul este autorul faptei, iar celalalt este instigator.Conteaza recuperarea prejudiciului.
Răspuns la discuția civil sau comercial
Contractul de inchiriere, este un contract civil,iar in acest caz,este vorba de un litigiu civil.
Răspuns la discuția vanzare bunuri pfa
Masina o treceti pe PF....
Răspuns la discuția 2 masini in proprietate
La masini nu.
Depinde doar de cmc..
Este un subiect interesant!
Dupa calculele dvs, generatia mea ar trebui sa "soseasca" in 10ani :)
Personal, ma astept de la cei sositi acum, sa nu mai preia persoane "recomandate" de cunostiintele apropiate lor.As prefera ca in orice institutie, in orice organizatie, etc, admiterea sa se faca pe baza de concurs, iar mentinerea lor, pe baza de performanta.Astfel, noi tinerii, am avea posibilitatea sa ajungem acolo unde ne dorim numai cu ajutorul nostru si al pregatirii noastre.
Vreau sa cred ca tindem spre bine, "maestrii mai invarsta" sa treaca la catedra, actuala generatie sa-si faca treaba cu intelepciune, iar generatia viitoare sa inceapa sa fie mai activa.
Răspuns la discuția Dizolvare societate
lichidatorul sau administratorul judiciar apar atunci cand este vorba de procedura de insoventa.nu cred ca e nevoie de un lichidator in cazul dvs.
Răspuns la discuția loc de parcare
Locul de parcare nu se pierde chiar asa usor.Dupa ce va achizitionati cealalta masina,prezentati-va cu talonul si cartea masinii la adp s2, si cereti sa va schimbe din dosar acele copii de talon si/sau carte a masinii,inlocuindu-le pe cele ale vechii masini.
Nu este specificat o data limita, puteti face asta pe parcursul anului.
E posibil sa va ceara si dovada platii impozitului masinii.
Răspuns la discuția viata in puscarie
Cei mai "bine" vazuti sunt cei care se ocupau de droguri si cei care au savarsit crime, iar cei mai "prost" vazuti sunt violatorii de minori,sau tot ce tine de copii si femei..