avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate florynnyceboy

Activitate florynnyceboy

Discuție AMENDA RUTIERA
ce sanse sunt sa castig un proces impotriva poltiei rutiere daca ma bazez doar pe un articol in baza caruia procesul verbal se anuleaza cand prezinta modificari sau stersaturi?

multumesc


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
au obligatie de a face calculul penalitatilor doar pe ultimii 3 ani?nu am fost trimis in judecata in intervalul acesta de 3 ani ,acum ca sunt la zi am ramas doar cu penalitati dar le afiseaza pe tabel toate penalitatile pe 10 ani si nu inteleg de ce,mentionez ca am platit (6000 ron)penalitatile care am fost dat in judecata dar castigase in instanta (am ramas cu 10.000 ron penalitati).multumes anticipat
Răspuns la discuția Pot fi dat in judecata?
multumesc
Răspuns la discuția Pot fi dat in judecata?
am omis sa specific ca am achitat restanta integral si 5000 din penalitati ,au mai ramas 10.000 penalitati iar acum vor sa ma dea in judecata ca sa platesc si ceilalti bani la penalitati
pot fi dat in judecata de asociatia de proprietari daca am 10.000lei penalitati (dar la restanta la intretinere 0)?
BUNA ZIUA. AM SANSE DE CASTIG DACA AS ATACA IN INSTANTA LEGEA 244/2011 (MODIFICAREA LEGII 85/92 PRIVIND VANZAREA DE LOCUINTE DIN FONDUL LOCATIV DE STAT) VA ROG MULT SA MI RASPUNDETI .MULTUMESC ANTICIPAT.
buna seara, sunt in aceeasi situatie ,e greu ,dar cui sa ne adresam ?cum de nu raspunde nimeni?e un subiect important deci v-as ruga din suflet sa ne spuneti cui sa ne adresam .multumim anticipat
imi puteti spune va rog ceva despre noua lege sau criteriile apartamentele care se cumpara de la stat?caci tocmai am terminat un proces ,am reinoit contractul de inchiriere cu primaria dar acum mi s a spus ca de la 01.01.2012 nu se poate cumpara deocamdata.multumesc anticipat
Discuție licitatie
am cumparat la licitatie o garsoniera,dupa un an mam gandit sa o vand,dupa ce am scos absolut toate actele necesare mia ramas sa ma duc la asociatie ,doamna administratora mia spus ca persoana dinainte are datorii de 2000 si nu are cum sami dea precum e fara datorii si asa ma pus sa umblu de colo colo,am fost la executor si da vina pe administratora,dumneaei spune ca executoru,am sunat la protectia consumatorului mia spus ca trebuie sa ma duc la primarie,INTREBAREA E CE VINA AM EU SI UNDE SA MA DUC SA O REZOLV?multumesc anticipat
daca muncesc de 2 ani dar cu 4 ore/zi (jumatate de norma),pot beneficia de concediu prenatal ,iar in caz ca e posibil ,daca vreau sa nasc pe al doilea copil la diferenta de 1 an sau 1an si jumatate ,se ia indemnizatie de cresterea copilului si ptr al doilea ?sau numai ptr primul?va multumesc anticipat