avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Activitate ghita florian

Activitate ghita florian

Discuție Pensie
Sunt pensionar si primesc 800 lei pensie , intrebarea mea este ; sunt scutit de a plati impozit la primarie pe teren , pe casa , pe autoturism , multumesc f mult.
Discuție Reclamatie
Buna ziua,am facut 3 reclamatii la primarie si nu mi s a raspuns la nici una,stiu ca pot sa dau primaria in judecata dar va intreb,pot cere daune morale?si daca da,puteti sa ma reprezentati? Este vorba de primaria Bilciuresti,jud Dambovita,multumesc.
Discuție Fara raspuns
Am facut 2 reclamatii la primarie si nu mi s a raspuns in termenul legal ,de la prima reclamatie au trecut 64 de zile iar de la a doua reclamatie 33 de zile,mentionez faptul ca ambele reclamatii contin acelasi subiect,cui trebui sa ma adresez ptr a obliga primaria sa mi raspunda,multumesc.
Discuție Sesizare
Am facut o sesizare catre primarie ptr ca vecinul meu sa scoata pomii plantati la mai putin de 10 cm fata de razor intrucat radacinile acestora se intind pe terenul meu aprox. 1m si ontrebarea mea este; are primaria obligatia sa formeze o comisie care sa se deplaseze la fata locului ptr a elucida cazul? ,intra in atributiile primariei sa l oblige pe vecinul meu sa scoata pomii? multumesc f mult.
Care este termenul ptr eliberarea unei adv privind nr de stupi,multumesc
Răspuns la discuția fonduri europene
cum am spus sint pensionar pe caz de boala cu drept de munca 4 ore, am un nr de fam de albinesi as vrea sa accesez masura 141 fonduri europene,intimpin probleme ca nu sint salariat?
sint pensionar pe caz de boala cu drept de munca 4 ore , pot sa optez ptr fondurile europene? multumesc.
amfost plecat din tara o perioada mai lunga cind am revenit am mers la asociatia de locatari sami platesc datoriile in valoare de 494 roni am platit suma respectiva dar mi sa spus de catre d na casiera ca mia fost trimisa acasa o notificare de plata in care se mentiona ca am de plata suma ce tocmai o platisem si ca mai trebuie sa platesc inca 100 roni reprezentind onorariul contravaloare notificare. vreau sa va spun ca eu nu am intrat in posesia acestei notificari si nu mia sosit acasa vreo hotarire judecatoreasca. va rog sami spuneti,sint bun de plata sidaca da prin ce metode se poate anula suma de 100 roni. va multumesc
Discuție apicultura
eu impreuna cu fiul meu avem o intr familiala din primavara acestui an crezind ca putem sa ne cumparam niste stupi, nu a mai fost posibil. ce e de facut ptr a nu intra in ilegalitate,trebuie sa platim ceva taxe?mentionez faptul ca eu sint pensionar pe caz de boala cu drept de munca 4 ore semneaza ghita florian
Discuție partaj
ce documente imi trebuie ptr partaj,unde se depun si daca este necesar sa angajej un avocat _ cu avocat cit ma costa iar fara avocat cit? { aproximativ} multumesc