avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate alexandradinica

Activitate alexandradinica

Răspuns la discuția conta
[alexandradinica a scris:

incep in ale contabilitatii, am prima firma careia sa-i tin conta... si as vrea sa ma mai documentez inca putin si as vrea sa-mi mai amintedc despre asta .As avea nevoie de un site de pe care sa putea sa mai aflu cate ceva pas cu pas cum incep. Ma poate ajuta cineva..? va rog si va multumesc mult...
Sotul meu are o societate comerciala, iar el este arestat in Italia.Eu ma ocup in continuare de aceasta societate,dar nu am nici un act oficial.De curand am primit de la una din societatile cu care lucrez un -bilet la ordin- pe cera nu am cum sa-l scot din banca.Intrebarea mea ar fi :care este cea mai sigura modalitate k eu sa pot elibera acel bilet? Va rog dati-mi o idee si va multumesc mult.
Discuție conta
incep in ale contabilitatii, am prima firma careia sa-i tin conta... si as vrea sa ma mai documentez inca putin si as vrea sa-mi mai amintedc despre asta .As avea nevoie de un site de pe care sa putea sa mai aflu cate ceva pas cu pas cum incep. Ma poate ajuta cineva..? va rog si va multumesc mult...
de unde trebuie sa incepi ca sa te autorizezi ca si traducator?ce taxa e nevoie sa achiti si unde se sustin examenele?As avea nevoie dadk ma puteti ajuta cu niste subiecte.Adresa mea: alexandra.dinica@yahoo.ro Va multumesc f f mult.

Răspuns la discuția pt. traducator
va multumesc pentru informatii si va sunt recunoscatoare
In urma unei condamne din italia, un cetatean roman, doreste sa-si ispaseasca restul de pedeapsa in Romania,aceasta pers este sotul meu.El a depus cererea de extradare si am inteles de la avocatul din It. ca actele sunt trimise in Rom. din octombrie, doresc sa stiu unde trebuie sa intervin acum,sau care este urmatorul pas ce trebuie facut? Sunt realmente recunoscatoare de indrumari si va multumesc enorm!
detin de 10 ani cel putin o proprietate in intravilan pe care nu detin acte,mama mea a cumparat-o de la o batrana cu chitanta de mana,cum as putea sa intru in posesis legala,eu, mama mea nemai fiind in viata?
Discuție despre mediere
nu e neaparata nevoie de a avea facultatea de drept terminata, pentru a putea deveni mediatorsi care sunt ioate activitatile pe care le desfasoara un mediator?unde se fac cursuri de mediator?si autorizatia de unde se va obtine?Va multumesc daca-mi veti raspunde...
Discuție penal
as vrea sa aflu daca ma puteti ajuta,cam in cat timp un detinut din Italia poate fi adus in tata, daca este deja condamnat.estu cazul de extradare si daca da care ar putea fi primul pas pentru a se rezolva problema asta?
Discuție despre mediere
nu e neaparata nevoie de a avea facultatea de drept terminata, pentru a putea deveni mediatorsi care sunt ioate activitatile pe care le desfasoara un mediator?unde se fac cursuri de mediator?si autorizatia de unde se va obtine?Va multumesc daca-mi veti raspunde...