avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate valerica85

Activitate valerica85

Răspuns la discuția certificat fiscal expirat
masina e inmatriculata pe romania?daca e atunci am avut aceeasi situatie dar din 2010 si am platit eu diferenta de impozit pe numele meu la primaria mea si am rezolvat,dar tre sa cautiun asigurator care se ocupa cu acte auto
buna ziua.asi dori sa-mi spuneti unde si daca exista o taxa de viza autorizatie,care plateste la primarie cu o suma fixa.eu am fost instiintat cu suma de plata de 187.00ron.dar pana in acest an nu am platit decat taxa de firma care e 33.00ron.
Răspuns la discuția Cum pot concesiona un teren?
multumesc pentru informatie
Răspuns la discuția mostenirea la o casa
VA MULTUMESC PENTRU INFORMATIE DOMNULE AVOCAT
buna ziua.am o itrebare:locuiesc la bloc in mediu rural la parter si am deschidere spre suprefata de teren din jurul blocului(mentionez ca blocul are 10 apartamente)care este a tuturor proprietarilor si este administrata de primarie.vreau sa stiu daca si cum asi putea concesiona legal partea mea de suprafata ?cei de la primarie imi spun ca e cam greu de obtinut.va rog ajutatima .va multumesc
buna seara.am o intrerbare daca ma putetiajuta,am avut un accident rutier ,eu fiind sofer am accidentat o persoana dupa care am parasit locul accidentului(asa sa inteles deoarece persoana nu a vrut sa o duc la spital si nici eu nu am chemat politia,greseala mea)la care dupa proces eu am iesit curat nici macarcu o amenda .acum ma intreb deoarece imi trebuie cazierul de la politie pentru un examen c+e daca in cazier apar fara nici o problema 9mentionez canu am fost inca la politie)poate ma puteti ajuta va rog urgent.va multumesc
buna ziua. am primit de la casa pensiilor o scrisoare sa ma prezint la ei pt a depune declaretia individuala de asigurare daca nu i-au amenda intre 500 si 1000 rom. nu sunt salariat am un af dar eu sunt asociat doar af-ul e pe numele lui socrumiu.trebuie sa platesc ceva la ei?va multumesc.urgent
Răspuns la discuția taxa de inmatriculare
decitaxa se plteste si pentru masinile inmatriculate in tara?
Răspuns la discuția taxa inmatriculare auto
in nici un caznu platiti nimic daca masina e inmatriculata in romania,taxa se plateste pentru masinile aduse din afara
Răspuns la discuția Plata in avans abonament internet
SIGUR SI LEGAL NU STIU DACA E DAR ASA AM PATIT SI EU AM PLATIT ABONAMENTUL PE O LUNA IN AVANS,SUNT CURIOS SI EU