avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate bobutanumihail

Activitate bobutanumihail

Discuție pensie
am 12 ani vechime in cartea de munca si 65 ani.Pot beneficia de pensie?se pune la vechimia in munca somajul?dar armata?
in 2012 am fost executat silit pentru un credit de neplatit.Dupa trei ani de poprire ,suma oprita fiind 60% din totalul de executat ,m-am trezit ca mai am de plata dublu sumei pentru care am fost executat.
Este normal ca la suma de plata pentru care ai fost executat sa se adaoge dobanda si penalitati asa mari?

daca vine vreo autoritate in control la firma mea(bar),acestia au dreptul sa-mi controleze si locuinta ,care este in aceasi curte cu barul?
Răspuns la discuția Legalitate cesiune credit
Se poate castiga ceva in instanta in cazul in care creditul a fost cesionat ?
[va rog, nu mai scrieti cu majuscule, multumesc]
este legal ca banca sa cesioneze creditul meu la o firma de recuperare
am avut la o banca un credit si un card de credit pe care nu le-am mai platit.am fost executat silit prin executor judecatoresc prin poprire pe salariu(prin doua decizii diferite).Cat la suta din salariu mi se poate opri daca e aceiasi banca.rog trimitere la baza legala.
Discuție contract c,
stiti careva daca se aplica contractul colectiv de munca 2011-2014
au acasa parintii 4 depozite facute la CEC INAINTE DE 1990.Mai au vreo valaoare aceste CEC-uri? Ce se mai poate face cu ele.
Răspuns la discuția poprire
intrbarea este:eu am acum poprire 1/2 din salariu,daca urmeaza sa divortez ce primeaza, poprirea sau pensia alimentara ?
Discuție poprire
daca urmeazasa divortez,am 2 copii,si dau ca intretinere jumatate din salariu ,banca imi mai poate face poprire.Dca da,cat?