avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 915 soluții astăzi
Forum Activitate mavrodinioan

Activitate mavrodinioan

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti unde se afla sediul unde eu am lucrat ca paznic inanul 1989-1990 la ministerul industriei usoare, perioada lucrata care im i este necesara pt. vechime necesara pensionarii avand cartea de munca pierduta si sun t obligat sa-mi gasesc toate locurile de munca unde am lucrat inainte de 1989. Va multumesc
Discuție legea pensiei
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce suma trebuie sa platesc pt a cumpara 5 ani vechime 2011-2016 si daca cu cei 5 ani cumulez decat 14 ani imi mai pot platii anticipat un an? am 60 de ani. multumesc mult
Buna ziua Va rog sa-i spune-ti daca a intrat in viguare legea pt plata asigurarilor medicale pt. persoanele fafa nici un venit? cat si cand trebuiesc platite? Va multumesc
Buna ziua! am avut abonament la rcs cu parabolica. Am platit 5 ani abonamentul dupa care am plecat in strainatate, mi-au intrerupt emisia, deci nu am mai beneficiat de nimic, dupa un an mi-a venit de plata o suma de 6 milioane fiind o suma cu majorari ca si cum as fi vizionat programele rcs, e normal sa platesc aceasta sum nebefiicind de serviciile lor? Multumesc
Buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca armata se calculeaza la vechimea in munca? Multumesc.
Discuție ajutor social
Buna ziua! Am varsta de 59 ani , am lucrat inaine de revolutie, am o vechime in jur de 8 ani,cartea de munca imi este pierduta,am fost plecat prin strainatate ,nu am lucrat pe acolo cu acte deci nu am nimic vechime de acolo,m-a imbolnavit cu coloana m-am intors in tara fiind intretinut de familie mama, sora, nu am avut niciodata ajutor social sau altceva, nu sunt inregistrat nicaieri , nici somaj nimic, nimic. Fiind la o varsta destul de avansata si cu starea sanatatii nu prea bine, nu a putut beneficiia de medic pt ca nu am lucrat niciunde , va rog sa-mi spuneti daca pot beneficiia de vrun ajutor social sau alteva, cat de mic ar fii mi-ar fi bun. Multumesc mult!
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca a fost aprobata legea platii de asigurare pt persoanele fara venit, iar daca se plateste va rog sa-mi spune-ti daca se beneficiaza si de vechimea anilor de vechime in munca?, sau a valabil numai pt. asigurari medicale? Va multumesc!
Buna ziua! Am absolvit scoala profesionala Dimitrie Marinescu de tipografie la Casa Scanteii timp de 3 ani in anii 1973-1976, primid si bursa si facand si practica la Casa Scantei. Va rog sa-mi spuneti daca cei 3 ani pot beneficia de ei ca vechime in munca? Va multumesc frumos!
Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti daca am numai 10 ani vechime, am varsta de 58 de ani, pot platii anticipat 5 ani vechime sa pot face 15 ani minnimul de cotizatie si daca se poate cat m-ar costa total de plata? Va multumesc!
Buna ziua ! A m o intrbare va rog, Lucrez in anglia cu forme legale, am 59 de ani , lucrez de 2 ani in anglia, mentionez ca in tara nu am multa vechime in jur de 7-8 ani ,pana la varsta pensionarii adica 65 de ani as acumula 8 ani vechime, lucrez ca independent in engleza self-employed, imi sunt de ajuns anii sa pot beneficiia de pensie? Multumesc mult