avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate Florin077

Activitate Florin077

Buna ziua am si eu o intrebare gica mea a contractat un împrumut la o bancă în 2010 a plătit o perioadă dupa care nu a mai plătit din diverse motive in 2014 creditul a fost vândut unei firme de recuperare invest capital malta sa dat la executor nu a avut de unde sa fie executată acum 2-3 ani a primit încetarea executării de la executor acum 3zile sa trezit cu oprire pe cont de către recuperatorii de la kruk care spun ca au cumparat creditul de la invest si au facut executarea cu alt executor din alt oras va rog sa-mi spuneti daca este legal sa vândă creditele intre recuperatori
Multumesc frumos dar din ce cauza
Buna ziua am si eu o intrebare legata de indicele de corecție la pensie m-am pensionat in anul 2019 de boala gr.2 cu o vechime de 37 ani fara grupe cu un punctaj de 1,33171 si un indice de corecție de 1,2 anul acesta ies la pensia de varsta pe 21.11.2021 se va calcula pensia cu indicele de corecți de 1,4 sau nu si de ce multumesc anticipat
Buna ziua sunt pensionat de boala am 39ani de vechime in munca la momentul pensionării de boala de asemeni am 7ani grupa 1 si 7ani de grupa 2 in am 58 ani locuiesc în ploiesti cu noile modificării ale legii privind orașele poluate pot iesi la pensia de varsta acum precizez ca as iesi in noiembrie 2021
Țeava de gaze pe casa scării daca a fost trasă de un locatar in momentul in care ma racordez el poate cere orice sumă vrea ca sa-mi permită să mă racordez
Buna ziua am o vechime de 39 ani in munca și 7 ani gr.1 și 7ani gr.2 am de 3ani grad accentuat de handicap în prezent din luna aprilie sunt pensionat de invaliditate gr.2 pot trece la pensia de limita de virsta și cum procedez
Buna ziua am o întrebare am depus contestația la tribunal am răspuns la întîmpinare la primul termen judecătorul a cerut expertiza medico legala astăzi la înfățișare un nou judecător care spune că nu a fost bine și adispus trimiterea dosarului la comisia superioară pentru un răspuns după cite știu comisia superioară este desființată am impresia că sunt plimbat?
Răspunsul trebuie făcut după un topic juridic sau îl pot formula cum mă pricep Va mulțumesc pentru ajutor
Am depus la tribunalul de contencios contestație la încadrarea în grăd de handicap și am primit o comunicare adresa și mi se cere un răspuns la cererea de întîmpinare și înscrisurile doveditoare solicitate dar nu mi se cere nimic sau nu știu eu mulțumesc anticipat
Am un stagiu de cotizare de37ani inclusiv armata sunt născut 21-09-1962 am de multi ani o spondiloza anchilozanta am primit scrisoare pentru încadrează în grad de handicap as putea să mă pensionez pentru limita de virată menționez că am și 8 ani de grupa 1