avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate Denisa V

Activitate Denisa V

Bună seara, aș dorii sa fac o întrebare pentru un prieten, acesta se afla în Spania și ar dorii sa știe dacă îi trebuie cont bancar în România pentru a primi pensia de incapacitate din Spania, nu are cont deschis în România
Bună seara, pot sa retrag copilu de la scoala din Spania? Vreau sa ma întorc în România, aș dorii sa știu ce consecințe as putea avea aici în Spania ,deocamdata nu stiu la ce scoala o s-o il înscriu deoarece trebuie sa vin în România.
Discuție Copil minor
Buna seara, tatal copilului meu ameninta ca pleaca de acasa, ca paraseste domiciliul conjugal, avem un copil de 7 ani impreuna, ce este de facut in acest sens?
Buna seara, a-si dorii sa stiu ce acte imi trebuie pentru a pleca din Spania in Romania cu copil minor de 7 ani, am nevoie de declaratia tatalui? Noi nu suntem casatoriti
Nu, nu a zis nimic deocamdata, dar comportamentul lasa de dorit
Nu stiu exact daca in contractul de munca se mentioneaza si cazarea, dar ferma este in aceeasi curte cu locuinta, adica locul de munca este in aceeasi curte cu locuinta
Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are 35 de ani si nu mai poate vorbii, comunicaréa cu el este difícila deoarece nu poate pronunta corect cuvintele, momentan este in concediu medical, locuim in casa sefului lui la o ferma, as dorii sa stiu daca are dreptul sa ne dea afara din casa, avem si un copil de 6 ani, multumesc
Răspuns la discuția Buletin
Ok,mulțumesc!

bep a scris:

Intre 40 si 80 lei

Răspuns la discuția Întoarcere in Romania
Am inteles,mulțumesc pentru răspuns!

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ar fi rapire internationala de minori.

Încercați și dvs. sa va găsiți un avocat care sa va caute solutii.
Dacă plecați asa ati pierdut copilul în justiție.

Răspuns la discuția Buletin expirat
Îmi raspunde si mie cineva?

Denisa V a scris:

Mi-a expirat buletinul de 1 an jumate,pot primi amenda?si daca da cat?