avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Activitate Danut2397

Activitate Danut2397

In cat timp de la admiterea apel voi fii incarcerat?
Buna ziua.Daca sunt o persoana cu handicap locomotor si nu am un picior si sunt condamnat definitiv pot fii transferat intr-un penitenciar spital sau sunt bagat direct intr-o inchisoare normala?
Buna ziua.Am fost condamnat la 5.ani si 5 luni inchisoare cu executare.Dupa cat timp pot depune cerere de eliberare?
Buna dimineata.Care ar fii cauzele speciale de eliberare dupa ce executii jumate din pedeapsa?
Dupa ce ajunge dosarul la curtea de apel se da sentinta definitiva din prima infatisare sau se mai da un termen?
Buna ziua!Dupa ce sunt condamnat definitiv si arestat dupa cat timp am voie sa fac cerere de permisiune pentru cele 24 de ore sau 3 zile sa stau cu familia.Care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinesc ca sa primies asa ceva ?
Buna ziua.Am fost condamnat la 5 ani si 5 luni inchisoare in prima instanta.Am declarat apel si sunt inca in libertate pana la sentinta finala.In acest timp am savarsit o noua infractiune fiind întocmit un nou dosar penal pentru furt calificat.Acuma pentru aceasta noua infractiune voi primi alta pedeapsa sau raman cu condamnarea din primul dosar de 5 ani si 5luni?
Buna seara.Am fost condamnat la 5 ani si 5luni inchisoare in prima instanta am facut apel.Dupa ce va ramane condamnarea pedepsei definitiva pot cere rejudecarea dosarului?Si unde as putea face acest lucru?
Am fost condamnat la 5 ani si 5 luni inchisoare pentru conducerea unui vehicul sub influenta alcoolui.Pot face contestatie in anulare sau revizuire
Buna ziua.Am fost condamnat la 5 ani si 5 luni de inchisoare cu executare.Daca declar apel cat timp dureaza pana la aflarea sentintei finale.Daca sunt condamnat definitiv mai exista vreo cale de atac?Precizez ca sunt o persoana cu handicap locomotor