avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandeu

Activitate Alexandeu

Bună ziua la spitalul la care te naști, tu că persoană poți merge să afli informații despre tine? Mă gândesc că ar exista un registru sau cadastru de înregistrare a noilor născuți?
Bună ziua, am 22 de ani am terminat școala profesională și vreau să dau la seral, întrebarea mea e dacă am in posesie decât copie după certificatul de naștere(nu dețin original) și buletin provizoriu pot să mă înscriu?
Ps. Am decât copie la certificat pentru că am 2 certificate, s a făcut o măgărie mai mare cu poliția și tatăl biologic care este decedat de când aveam 17 ani toată situația asta este într-un proces
As avea si eu o problemă
Tata a avut o datorie mai veche la Enel pe care am plătito anul trecut în noiembrie (exista un întreg proces pentru suma asta) și când am trimis banii am trimis cu tot cu copie electronică a plătit cu numărul dosarului, primesc un plic de la Enel urmat cu unu de la judecătorie cum că s a onorat prejudiciu și Enel retrage acuzația
Acum o săptămână primesc un plict cum că e chemat tata in judecată pe aceași problemă care s a rezolvat doar că de data asta nu s fost judecătoria Mangalia și ce-i de la Constanța în dosar specifică ce-i de la Enel că nu am primit banii si că ce-i de la Mangalia le au respins cererea de chemare în judecată având în vedere că prejudiciu a fost plătit
In situația asta menționată cum îmi recomandați să procedez? Am povestit pe scurt mai sus in cazul unei nelămuriri vă rog să mă întrebați
Ca firma, banii care ii primești de la c.n.a.s in urma concediilor medicale ale unui angajat când se i-au?
In cazul in care ai de plătit la stat o sumă de bani și ți se face cerere să ți oprească din salariul cât % are voie să-ți oprească
Bună seara, ce servicii gratuite sau decontate parțial oferă CNAS? Sau unde pot vedea sau afla lista?
Mai este necesar programarea pentru depunerea actelor pentru a-ți renoi buletinul?
Când am trimis rapsunsul la pretențiile cerute de la Enel am atașat o copie a dovezi trimiteri banilor la contul specificat de ei
Și în citația de chemare în judecată intrand pe curteapelconstanta.eu cu codul car mi l au dat apar foaia cu tranzacție făcută, ce pot face in privința asta?
Salut, când într-un proces prejudiciul cerut este plătit, și se trimite dovada plati la judecătorie, ce procedeu mai trebuie urmat pentru a se încheia procesul?
Pe scurt tata avea o datorie mai veche la Enel de 50 de milioane după ce a decedat a venit citați pe numele lui că mai apoi să vină pe numele mamei am mers și am vorbit pentru a se face eșalonată suma doar că ce-i de la Enel au pus o sumă mai mare decât puteam plăti lunar, ulterior suma nu este achitată.
Luna trecută a venit o citați pe numele lui tata(decedat) și una pe numele mamei in care era scris pretențiile de la Enel și trebuia să le raspundem in 30 de zile sau nu vom mai putea să ne apărăm la dosar, ei în astea 30 de zile am reușit să platesc și suma totală la enel, când am trimis plicul de raspuns am atansat și o copie a facturi prin care arată că am plăti suma total

Azi primesc o citație in care mama este chemată în ianuarie pe 17
Prejudiciu la tot văzul ăsta este plătit, de ce mai trebuie continuat procesul? Și ce pot face in privința asta
(Nu sunt pe domeniu nu mă pricep dar vreau să vă cer vă rog o soluție sau îndrumare)
Bună ziua, poți face un împrumut sau un credit de nevoi personale cu buletinul provizoriu? Și dacă da, îmi puteți spune va rog unde?