avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Activitate ciubotariu claudiu

Activitate ciubotariu claudiu

Răspuns la discuția Obligat sa dau declaratii!!?
Menționez ca în ziua demisiei am vrut sa duc eu telefonul la reparat și nu a vrut sunând după 2 săptămâni sa î duc 3 milioane la firma și uita de problema , dat fiind ca mi la dat așa fără nici o semnatura.în cazul în care el nu are nici un proces de predare telefonul lui către mine mă poate pune sa îl plătesc? Va mulțumesc!
Răspuns la discuția Obligat sa dau declaratii!!?
Am inteles, dar eu nu am vrut sa folosesc telefonul fiindumi oarecum fortat sa îl folosesc. Prejudiciul firmei sa îl plătesc prejudiciul salariatului cine îl plateste?!Nu era normal sa îmi dea telefonul pe un proces verbal sa semnez pentru el sa mi se aducă la cunoștință plătirea lui în caz de accident, aceste produse nu sant asigurate? Eu de la început nu am vrut sa îl iau pentru ca era scump și lucram în depozit pe stivuitor știam din alte experiențe ca mai cade din buzunar? Am muncit 1 luna sa ajung sa le plătesc lor telefonul plus al meu personal tot în interes de serviciu........Doamne ce ție cu tara asta.....
Bună ziua, am o nelămurire un fost angajator mi-a dat în folosință un telefon mobil fără proces verbal deși nu am vrut sa îl iau pt ca era un telefon scump m-am lăsat convins pana la urma pt ca trebuia sa fac poze în interes de serviciu și sa le trimit pe email..în timpul serviciului mi-a cazut telefonul în apa și sa defectat de tot acum după 2 luni trebuie sa îmi recuperez decizia de încetare a contractului de munca și bonurile pe ultima luna dar angajatorul nu mi le da pana nu î fac proces verbal de primire telefon și declarații ce sa întâmplat cu telefonul. Eu nu vreau sa îl plătesc pt ca tot în interes de serviciu mi-am spart telefonul și nu mi-a despăgubit firma, Ce pot sa fac în acest caz? Dacă fac proces verbal e ca și Cum mă învinuiesc eu și mă pune la plata? Dacă refuz nu îmi da decizia și bonuriile.Ce pot face în acest caz? Mă poate obliga sa plătesc telefonul? Va mulțumesc!
Răspuns la discuția Stivuitorist cor 834403
Ok am înțeles va mulțumesc,ceea ce nu înțeleg eu că stivuitoristul are că și responsabilități și atribuții învățare și pregătite din școală pe care a făcută aceste atribuții și responsabilități nu șanț în fișa postului apar altele eu trebuie sa le iau în calcul și ce am că stivuitorist (fara a îmi fi menționate în fișa postului)plus ce mi-au mai trecut ei??adică rapoarte și munca de manipulant. Vă mulțumesc!
Buna ,am o dilemă dacă mă puteți lămuri curând m-am angajat stivuitorist prblm că fisa postului conține altele atribuțiuni total diferite de cea de stivuitorist acela nici nu apar în fișa apar doar strict de e legat de depozit(acte,ordine,scanări etc..)nu ar trebui să îmi conțină atribuții și responsabilități de stivuitorist??!va mulțumesc
Buna rog să mă ajutați să înțeleg ce să înțeleg din hotărârea :10 luni cu suspendare condiționată plus 2 ani și 10luni de încercare cat trebuie să treacă să îmi curat cazierul? Trebuie făcută cerere?Va mulțumesc și Doamne Ajuta!
Răspuns la discuția accident
banii se mai fac dar...cazieru se sterge greu....si p viitor o sa iti faca prblm la angajare...parerea mea e sa i dai..sant din cluj si te pot ajuta cu un nr de tel de la un avocat bafta
ma indoiesc cu inchisoarea...dar permisu va fi suspendat vreo 3luni apoi examen iar...si vreo amenda penala
sa zicem sant peste 20 de zile de ingrijiri medicale asiguratoru cum le plateste?in functie de ce tine cont?
Răspuns la discuția certificat medico-legal
=D>multumesc dar a trecut doar o saptamana de la accident.si vanatailee tot asa sant...de la politie tte sa duc vreoun act la medicina legala?avand in vedere ca sotia e cu genchii vatamati si e si gravida in 5luni