avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1555 soluții astăzi
Forum Activitate SIMON ELENA

Activitate SIMON ELENA

Buna ziua!
Am inteles ca au aparut niste modificari ale HG 1373/2009 privind furnizarea si transportul rutier pe bunurile publice d ebunuri divizibile.
M-ar interesa,mai exact care sunt limitele maxime de incarcare a vehiculelor?
Exista exceptii privind depasirea limitelor maxime,In functie de tipul vehiculului?
Va rog sa-mi spuneti care sunt normele de modificare.
Va multumesc!
Va rog frumos sa-mi spuneti daca pot beneficia de indemnizatia de somaj, intrucat am demisionat. Incepand cu data de 5 martie nu mai lucrez si mi-a spus cineva ca a primit somaj,dupa ce a demisionat (acum 6 ani). Mentionez ca am lucrat intr-o institutie publica timp de 14 luni. Va multumesc frumos
Va rog frumos sa-mi spuneti legea si articolul in care este specificat faptul ca proprietarii de autovehicule care au solicitat radierea din circulatie,la cerere,facand dovada depozitarii nu sunt scutiti in ceea ce priveste impozitul auto.



Va multumesc frumos!
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca persoanele care detin locuinte noi sunt scutite de impozit?
va rog frumos sa-mi trimiteti si mie legea 571/2003 acualizata la 01.01.2010,-m-ar interesa titlul IX-ompozite si taxe locale.
Va multumesc frumos!
Discuție impozitul auto
va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine in ceea ce priveste impozitul unui automobil(dacia papuc) .
se ia in calcul doar capacitatea cilindrica? de ex. are capc.cilindrica 1596cmc. se inmulteste cu coef.de corectie si rezulta impozitul auto.
dar daca este specificat in cartea de inmatriculare autoutilitara,automobil mixt se schimba ceva?
multumesc frumos.
Buna ziua!
Va rog frumos sa-mi spuneti cum sa procedez cu amenzile neachitate pentru a "scapa " de ele. lucrez in adm.publica,impozite si taxe, de putin timpsi as dori sa stiu cum trebuie sa procedez cu amenzile.
Va multumesc frumos!
Răspuns la discuția radiere autovehicul
Nu stiu unde locuieste noul proprietar. Nu il pot gasi.Ma gandeam ca se poate radia cumva doar cu cartea de identitate,fara certificatul de inmatriculare,de la primarie.
As dori sa stiu cum as putea radia un autovehicul pe care l-am vandut fara acte. Nu mai pot lua legatura cu actualul proprietar,certificatul de inmatriculare fiind la el.
va multumesc frumos!
BUNA ZIUA!
Va rog sa-mi triteti si mie O.G. privind modificarea CAS-ULUI.
MUltumesc frumos!