avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate hanea_gabriela@yahoo.com

Activitate hanea_gabriela@yahoo.com

Discuție fisa fiscala
nedepunerea de catre angajator a fisei fiscale, eu persoana angajata pot lua amenda daca angajatoul nu a depus fisa fiscala, ptr ca in 2011 eu am avut 2 contracte de munca.
Ce trebuie sa fac eu, persoana fizica?
cum vedeti insulta si calomnia in presa?
va rog imi trimite-ti si mie un formular de plangere impotriva nerespectarii hotararilor judecatorestoresti.

Am o hot. definitiva si irevocabila data de Tribunalul Sibiu.
Am avut un litigiu cu un angajator si am castigat in instanta, reancadrarea in societate si drepturile salariale restante pana la punerea in executare a hot.
Am obtinut incadrarea in munca dar drepturile salariale nu .
Societatea se afla in insolventa eu nu mai stiu la cine sa aplelez cum sa il oblig sa imi dea bani, ca eu am credite la banca si banca ma executa.
lichidatorul judiciar nu imi rezolva nimic, m-am inscris la masa credala
ce mijloace legale mai am sa imi recuperez salariile.
multumesc
Este un litigiu de munca si nu trebuie sa achitati taza de timbru,
Inspectorii ITM nu va ajuta in asemenea situatie, trebuie sa apelati la instanta, sa va puteti recupera drepturile salariale.
In asemenea situatie am fost implicata personal si am castigat in instanta drepturile salariale, angajatorul meu se afla in insolventa.
Drumul e lung si greu, dar merita......
buna ziua
in primul rand mergeti cu o sesizare lan ITM, unde primiti raspuns in decurs de o luna de zile, apoi mergeti in instanta, deschideti actiune impotriva angajatorului si trebuie sa faceti dovada prin martori ca in acel an ati prestat servicii in acea socierate privata.
daca titularul creditului este mama dvs, aceasta firma in baza unei hotarari judecatoresti are dretul sa faca poprire pe pensia mamei, dar mama dvs poate foarte bine sa demonstreze si sa reesaloneze datoriile.
acesta firma recupereaza creante pentru diferite banci si societati.
multumesc pentru apreciere, am sa incerc sa nu mai scriu cu majuscule.
am crezut ca ies in evidenta
imi cer scuze
trebuie sa imi achite salariile restante, plata concediului de odihna si incadrarea in munca, precum si salariile pana la punerea in executate a hotararii judecatoresti ramasa definitiva si irevocabila.
faceti cerere de inscriere la masa credala si sper ca societatea sa mai aiba active sa poata achita creante
AM TERMINAT UN LITIGIU DE MUNCA,
ANGAJATORUL ESTE IN INSOLVENTA
TREBUIE SA MA REANCADREZE IN MUNCA
SA IMI ACHITE SALARIILE RESTANTE SI SA ANULEZE DECIZIA DE CONCEDIERE
CE SA FAC