Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... meseria de consilier juridic= meserie discriminata?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

meseria de consilier juridic= meserie discriminata?

este adevarat ca s-a obtinut de la oficiul discriminarii o decizie prin care profrsia de consilier juridic este declarata profesie discriminata?:((
Romică Stoica, Consilier juridic
buna am terminat anul asta dreptul si lucrez k jurist ...vreau sa ma inscriu in colegiul consilierilor juridici?se merita??din cate am citit eu ce s-a scris se pare ca nu prea s-ar merita.........cine ma poate ajuta cu mai multe infos?merci
Daca cititi mesajele postate pe aceasta Sectiune , va puteti face o parere despre isncrierea in Colegiul Consilierilor Juridici ... incercarea moarte n-are ;)

Nu cunosc cazuri in care CCJ sa fi ajutat vreun consilier juridic inscris in colegiu ... poate ceilalti colegi CJ au cunostinta de asa ceva :)
In legatura cu inscrierea in CCJ. Lucrez de un an la o firma si am fuctia de consilier juridic. Am gasit un job in alta parte, mai bine platit dar cu contract de consultanta. Daca ma inscriu in CCJ pot lucra cu contract de consultanta?
Nu este necesara inscrierea in colegiul ca sa incheiati acel contract de consultanta.
Aveti grija ca, exercitarea profesiei de consilier juridic este incompatibila cu orice alta profesie autorizata sau salarizata in tara sau in strainatate.
Daca nu sunt persoana fizica autorizata pot lucra cu contract de consultanta?