avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ati facut inventarierea?

Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ati facut inventarierea tevilor si ati montat repartitorul martor pe parti comune.

Daca nu ati facut inventarierea si ati convenit in comitet ce procent ati convenit?

Va multumesc si cin ne dati procentul precizati si daca este calculat sau convenit.
Cel mai recent răspuns: slyman , utilizator 21:51, 7 Februarie 2012
@johnpescar
etajul 7 calorifer 7 elementi
" 6 calorifer 8 elementi
" 5 " 9 "
" 4,3 " 10 "
" 2,1 " 13 "
hol intrare 2 calorifere mari
Ultima modificare: Joi, 15 Decembrie 2011
LocatarB, utilizator
Si functioneaza?
Pai daca n' ar fi, nu s-ar povesti! Despre ce vorbim, despre calorifere nefunctionale?
....................................................
Mie-mi pare rau ca trebuie sa dau un raspuns despre modul de calcul SET tevi verticale si nu gasesc STAS-ul respectiv (de fapt cred ca sunt 2 sau chiar 3 asemenea documente), dar il gasesc eu... Cel mai bine trebuie intrebat undeva la CET, au ei toate aceste documente mai la indemana. Mai vedem!
@LocatarB ---- Wow... , voi sunteti in stare sa asigurati racirea unui reactor nuclear al unei centrale atomo-electrice.:stunned:
Ultima modificare: Vineri, 16 Decembrie 2011
johnpescar, utilizator
@elga
Functioneaza si caloriferele si sistemul de repartizare a Gcal incalzire din factura.

Alte discuții în legătură

Calcul energie termica pentru apartamentele debransate dela sistemul centralizat marius61 marius61 Cum se calculeaza pentru un apartament debransat dela sistemul centralizat cota de energie termica si in ce lege este prevazuta calcularea. Mentionez, pe ... (vezi toată discuția)
Calcularea consumului de energie termica pentru apartamentele debransate 1970 1970 buna ziua, 1.Va rog sa-mi spuneti cum calculez consumul de energie termica pentru un apartament debransat total. Mentionez ca apartamentul are o suprafata ... (vezi toată discuția)
Calculul caldurii la comun carmen bodeanu carmen bodeanu La ce se refera cota de 10% din costurile de incalzire ale scarii de bloc,care urmeaza a fi platita de posesorii de centrale de apartament?;eu inteleg ca se ... (vezi toată discuția)