Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ati facut inventarierea?

Ce procent de parte comuna incalzire v-a iesit daca ati facut inventarierea tevilor si ati montat repartitorul martor pe parti comune.

Daca nu ati facut inventarierea si ati convenit in comitet ce procent ati convenit?

Va multumesc si cin ne dati procentul precizati si daca este calculat sau convenit.
@johnpescar
etajul 7 calorifer 7 elementi
" 6 calorifer 8 elementi
" 5 " 9 "
" 4,3 " 10 "
" 2,1 " 13 "
hol intrare 2 calorifere mari
LocatarB, utilizator
Si functioneaza?
Pai daca n' ar fi, nu s-ar povesti! Despre ce vorbim, despre calorifere nefunctionale?
....................................................
Mie-mi pare rau ca trebuie sa dau un raspuns despre modul de calcul SET tevi verticale si nu gasesc STAS-ul respectiv (de fapt cred ca sunt 2 sau chiar 3 asemenea documente), dar il gasesc eu... Cel mai bine trebuie intrebat undeva la CET, au ei toate aceste documente mai la indemana. Mai vedem!
@LocatarB ---- Wow... , voi sunteti in stare sa asigurati racirea unui reactor nuclear al unei centrale atomo-electrice.:stunned:
johnpescar, utilizator
@elga
Functioneaza si caloriferele si sistemul de repartizare a Gcal incalzire din factura.