Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

NCIS - Theme Song Full 5 Minutes!!

[ link extern ]

15 din albumul de 22 de piese sunt înregistrări de brand noi si nelansate anterior, mai mult de jumătate sunt nume de artişti - inclusiv Blue October, Oasis, Dashboard Confessional, Seether, Event Airborne Toxic, Dylan Jakob, Abel Saving, Farrell Perry, şi muzica electronica de Nitzer Ebb si fac parte din coloana sonora a filmului.

Shane Brennan , Joshua Rexon,Larry Jenkins - Executive Soundtrack Producers

CSI Miami - Theme Song [Full Version]

The who - won't get fooled again

[ link extern ]
Muresan Felicia, utilizator
Kojak - Original Intro ( 1973 - 1978 )
[ link extern ]

Papusile Muppets - Bohemian Rhapsody
[ link extern ]
Ennio Morricone - La musica parla
[ link extern ]

Mannix

[ link extern ]

Muzica compusa de Lalo Schifrin pentru show-ul TV american "Mannix", de la sfârşitul anilor '60 / inceputul anilor '70.
Lalo Schifrin (născut la 21 iunie 1932) , este un compozitor argentinian, pianist şi dirijor.
El a primit patru premii Grammy şi şase nominalizări la Oscar.
Serialul "Mannix" este creat de Richard Levinson şi Link William şi dezvoltat de către producătorul executiv Bruce Geller.Joe Mannix, este un anchetator armean-american privat. El este jucat de Mike Connors, un actor, de asemenea, din patrimoniului armean. Mannix a fost ultima serie produsa de Desilu Productions.