avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1206 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]


NCIS - Theme Song Full 5 Minutes!!

[ link extern ]

15 din albumul de 22 de piese sunt înregistrări de brand noi si nelansate anterior, mai mult de jumătate sunt nume de artişti - inclusiv Blue October, Oasis, Dashboard Confessional, Seether, Event Airborne Toxic, Dylan Jakob, Abel Saving, Farrell Perry, şi muzica electronica de Nitzer Ebb si fac parte din coloana sonora a filmului.

Shane Brennan , Joshua Rexon,Larry Jenkins - Executive Soundtrack Producers


CSI Miami - Theme Song [Full Version]

The who - won't get fooled again

[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 18 Mai 2012
Muresan Felicia, utilizator
Kojak - Original Intro ( 1973 - 1978 )
[ link extern ]

Papusile Muppets - Bohemian Rhapsody
[ link extern ]
Ennio Morricone - La musica parla
[ link extern ]

Mannix

[ link extern ]

Muzica compusa de Lalo Schifrin pentru show-ul TV american "Mannix", de la sfârşitul anilor '60 / inceputul anilor '70.
Lalo Schifrin (născut la 21 iunie 1932) , este un compozitor argentinian, pianist şi dirijor.
El a primit patru premii Grammy şi şase nominalizări la Oscar.
Serialul "Mannix" este creat de Richard Levinson şi Link William şi dezvoltat de către producătorul executiv Bruce Geller.Joe Mannix, este un anchetator armean-american privat. El este jucat de Mike Connors, un actor, de asemenea, din patrimoniului armean. Mannix a fost ultima serie produsa de Desilu Productions.

Alte discuții în legătură

Dreptul de folosire al domeniului Bogdan V Bogdan V Buna ziua, Daca firma are un domeniu www rezervat pe un an de zile prin plata facturii catre firma de hosting, este posibil ca o firma straina, din China de ... (vezi toată discuția)
Trimis comisiei eu, va rog fiti de partea dreptatii si promovati-l, prieteni juristi amy_pilot amy_pilot Sirs, I address this to you as I am a young proffessional citizen in the country which has been selected to reach the EU commission the ... (vezi toată discuția)
Prelungire viza de sedere DDDAMORE DDDAMORE I am writing this question in English and offering a Google Translated version of the same question immediately following: [i]I-am scris această întrebare ... (vezi toată discuția)