avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1225 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

Sia - My Love /Eclipse Music Video
[ link extern ]
Michael Bolton - That's What Love Is All About
[ link extern ]
Days of Heaven

Music from Days of Heaven
Composed by Ennio Morricone

Days of heaven il are ca protagonist pe Bill (Richard Gere), un tanar care comite o greseala fatala, o crima accidentala, care insa ii va aduce o condamnare fara drept de apel. Asa ca Bill se hotaraste sa plece cu Abby, iubita sa in Texas, unde spera sa inceapa o viata noua. Ajunsi aici se hotarasc sa spuna ca sunt frate si sora, pentru a evita eventualele intrebari despre trecutul lor.

Un premiu si 4 nominalizari la Oscar, un premiu BAFTA, 2 nominalizari la Globul de Aur

The track Days of Heaven - [ link extern ]

Happiness - [ link extern ]

20000 Leagues Under the Sea (1954)

Original Motion Picture Soundtrack (1954).
Composed and Conducted by Paul J. Smith

[ link extern ]

Kirk Douglas sings the Classic, Whale of a Tale from the Disney Movie 20,000 League under the sea

[ link extern ]

20000 Leagues Under the Sea este adaptarea cinematografica dupa romanul omonim al lui Jules Verne. O nava este trimisa sa investigheze o serie ciudata de scufundari in largul marii, unde se va intalni cu submarinul ingenios ce opereaza cu o tehnologie avansata, Nautilius, sub conducerea capitanului Nemo.
THE CHALLENGE (1982) - Soundtrack Suite

Muzica : Jerry Goldsmith
Regizor : John Frankenheimer
Scenaristi : Richard Maxwell si John Sayles
Cu : Scott Glenn,Donna Kei Benz,Atsuo Nakamura,Calvin Jung,Clyde Kusatsu,Sab Shimono,Kiyoako Nagai.

[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Dreptul de folosire al domeniului Bogdan V Bogdan V Buna ziua, Daca firma are un domeniu www rezervat pe un an de zile prin plata facturii catre firma de hosting, este posibil ca o firma straina, din China de ... (vezi toată discuția)
Trimis comisiei eu, va rog fiti de partea dreptatii si promovati-l, prieteni juristi amy_pilot amy_pilot Sirs, I address this to you as I am a young proffessional citizen in the country which has been selected to reach the EU commission the ... (vezi toată discuția)
Prelungire viza de sedere DDDAMORE DDDAMORE I am writing this question in English and offering a Google Translated version of the same question immediately following: [i]I-am scris această întrebare ... (vezi toată discuția)