Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... pv.validare dupa legea18/91
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

pv.validare dupa legea18/91

tata a facut cerere pt reconstituirea dreptului de prop.in 1991,in acelasi an a fost eliberata adeverinta. am solicitat primariei pv de sedinta de fond funciar de la acea data 1991 prin care tatalui meu era validat dreptul de prop.Primaria face pe "proasta"atat cererii mele cat si la instanta au raspuns ca nu stiu de asa ceva si nu exista in arhiva lor asa ceva...da atunci unde ar fi acel proces verbal de validare?oare nu pentru toata comuna s-a facut?...

Dienusa, sunt intr-un proces aproape identic. Ma lupt si eu cu o verisoara, de vre-o 2 ani,:training:
Este adevarat! titlul odata obtinut, nu poate fi modificat sau anulat decat conf. art. III din lg.169/97- constatarea nulitatii absolute-ceeace verisoara ta nu poate proba:P
Urmaresc acest topic. Sunt curios sa vad solutia finala:thumbup:
si eu sunt curioasa....numa daca jud nu vede bine si da un verdict gresit....comisia judeteana in final a aratat clar ca titlu a fost corect emis...in schimb cea locala...nu
Acuma nus in clar cu un aspect :ea a cerut nulitatae absoluta partiala si cred ca aceasta e prescrisa...nu trebuia sa ceara nulitate absoluta a titlului ?
pai ea probeaza cu o fila de registru agricol pe doi ani pe numele tatalui sau de parca i-au cazut terenurile din luna acolo pe registru.....fara nici un act de prop ,tetament sau ceva...tot procesu asta e o ABERATIE si dureaza de un an....

Nulitate absoluta partiala ori totala este imprescriptibila, dar nu are importanta; mai cu seama ca validarea propunerilor initiale este recunoscuta si sustinuta de catre com.jud.Legal tb. sa castigi:yeah: succes!
multumesc mult ,da legal ar trebui sa castig ,dar...:((

As avea sorti de izbamda daca as face plangere penala impotriva Primariei sau com locale sau mai stiu eu cui ca nu a trimis toata documentatia care a stat la baza eliberarii titlului ,pt fila rupta din registru agricol,pt ultima notificare a lor ca titlu s-a dat dupa junior(fals) si pentru faptul ca acel teren obtinut prin hot jud. nu a fost trecut pe titlu si acum ne raspund aiurea pt acel teren a fost "furat" in acte?
dienusa, utilizator
Pentru faptul ca nu se trimit la dosar actele cerute de instanta , primarul poate fi amendat de catre aceasta. Eu cred ca, in final, vei avea castig de cauza, asa ca nu e cazul sa te mai complici cu un proces penal;)
comportamentul comisiei locale, trebuie sa-l invederezi instantei pentru ca aceasta , la darea solutiei sa aibe in vedere si acest comportament de abuz. Ce ai facut pe data de 11 feb?? Ti-am raspuns la primul mesaj privat(prin clienti@avocatnet si ti-am atasat niste spete.Nu stiu daca ai primit:O
balantajust, utilizator