Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... referitor plata penalitati
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

referitor plata penalitati

daca in listele afisate de administratia de locatari nu este mentionata data intocmirii, data afisarii, data scadentei si eventuaalele penalitati care provin din lunile anterioare aceste liste sunt intocmite corect?
as vrea sa stiu si eu asociatia de locatari de unde porneste cu calculul penalitatilor in situatia asta cand nu este mentionat pe lista de plata dada intocmirii si data scadentei. ?
multumesc
sunt in litigiu cu asociatia de locatari care in decembrie 2008 mi-au taiat chitanta pentru intreaga restanta , deci s-a facut plata la zi si acum ma trezesc ca am de plata penalitati de intarziere despre care nu am fost anuntata., ba mai mult am proces cu termen de prezentare pe 24.02. 2009

proprietaru a scris:

sper sa mi raspundeti...si va pot si eu ajuta cu unele raspunsuri....dle ienupar05..

Da, da doamna ienupar05, ascultati de sfaturile d-lui proprietaru ca e in tema si la obiect.
Puteti invata multe daca sub nume faceti clik pe "proprietaru a mai scris".

Domnilor moderatori...pot sa i raspund utilizatorulu iadriantot in afara temei?
am citit multumesc ,
voi cere documente justificative pentru tot si situatia contabila la zi din 2006 pana in prezent si dvs stiti foarte bine ce inseamna documente justificative la o penalizare.
si va rog suntem oameni prezumtia de nevinovatie o avem ambele tabere pana la hotararea judecatoreasca.
multumesc v-am ascultat