Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedii de odihna neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedii de odihna neefectuate

Un salariat, angajat in perioada 01.03.2007- 01.07.2013, program 2 ore/zi, 800 lei/luna brut, 601 lei/luna net, concedii de odihna neefectuate, poate cere plata acestora (a concediilor)? Pe ce perioda? In ce cuantum?
Multumesc.
eu nu mai lucrez la aceea firma si vreau sa fac o cerere pt compensarea in bani a CO neefectuat

va multumesc!

patrunca, utilizator
Modificati modelul prezentat mai sus. Solicitati plata CO neefectuat.
Daca va refuza apelati la un mediator.
va rog frum imi puteti da un model de cerere pt CO
eu nu mai lucrez la aceea firma si vreau sa fac o cerere pt compensarea in bani a CO neefectuat

va multumesc!

Stimate Domnule Director,

Subsemnatul (a) .... ............................., angajat(a) al(a) firmei SC .......................SRL (SA) in functia de ..........................................., va rog sa-mi aprobati compensarea in bani a concediul de odihna in perioada cuprinsa intre ........................ si ............................... , respectiv .......... .zile lucratoare.

conform contractului individual de munca nr. .......................... din data ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Din totalul de ........... zile lucratoare la care am dreptul, am mai primit ........... zile in perioada...............

Va multumesc.

Cu stima,

e bine cum am facut?
si "din totul d ... zile lucratoare la care am dreptul,am mai primit...zile in perioada .... Ce scriu?

..........................

(numele si prenumele)
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se solicita compensarea in bani a concediului de odihna aferent perioadei lucrate .........