Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedii de odihna neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedii de odihna neefectuate

Un salariat, angajat in perioada 01.03.2007- 01.07.2013, program 2 ore/zi, 800 lei/luna brut, 601 lei/luna net, concedii de odihna neefectuate, poate cere plata acestora (a concediilor)? Pe ce perioda? In ce cuantum?
Multumesc.
Raspunsul se refera la suma care v-o datoreaza angajatorul .
suma pe care mi-o datoreaza angajatorul (datoria) este cea aferenta c.o.neefectuate si neplatite. inseamna ca e un bun raspuns anaf.
Parerea mea este ca ANAF v-a dat un raspuns corect.
si eu zic ca e corect. nu stiu cum sa aflu amanunte (ca sa fie si de folos (mie)), de la cine. sesizarea initiala (numar inregistrare) mfinante, directionata la "regiune", la "judet", la "locala". cui ma adresez acum?

nota:
banuiesc ca angajatorul flutura anaf-ului raspunsul itm-ului.

(parerea mea e ca, cel putin in cazul angajatorului asta, un raspuns CORECT al itm, adica de plata c.o. 2009-2013, plus primele c.o. 2010-2011, 2007-2008 sunt neefectuate si neplatite, dar nu-l mai pot obliga, decat, eventual, sa-i bat obrazul - rezolvau, deja, problema- integral!!!)

EXCLUD "datu' in judecata".

ContSters257414, utilizator
anaf-u' considera "suma datorata" suma de dupa 01.06.2010, nimic (nu se raspunde) despre prime vacanta 2010, 2011, conform raspuns itm (care e "de specialitate").

"raspunsurile" astea de la institutii, chiar nu au nicio responsabilitate?